SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Suso

Barcelona, Real Madrid či Arsenal. Celým jménem Jesus Fernandez Saez, si mohl vybrat v jakém velkklubu se bude snažit během následujících 3-4 let probojovat do A-týmu. Talentovaný hráč přezdívaný "Suso" si nakonec ale zvolil Liverpool FC.
Tento teprve 17letý střední či krajní záložník je odchovancem Cadizu. V tamní akademii ale moc dlouho nevydržel, protože jeho potenciál nelze jen tak přehlédnout. Nakonec, jak již bylo řečeno, ho ulovil Liverpool a velkou zásluhu na tom má Rafael Benitez, který již koučem Reds tuto sezonu není.

Přestupová částka činila něco kolem 250 tisíc liber, ovšem určitě jsou v transakci zakotveny také různé bonusy, jež budou taky tučné co se financí týče.

Už odmala, podle svých slov, fandil Liverpoolu, stejně jako zbytek rodiny. Hrát na Anfiledu před Kopities je jeho sen. Hodně respektuje Jamieho Carraghera, ten podle něj dává do tréninku a zápasu vždy vše. Snad skoro všichni, co rozumí fotbalu, mu v tomhle tvrzení dají za pravdu.

Suso je svým stylem hry přirovnáván k Fabregasovi, Iniestovi či Xavimu. Je to skvělý režisér hry, navíc mu nedělá problém nastoupit ani na kraji zálohy, kde umí svou hbitostí pořádně poškádlit obránce soupeřova týmu. Je to fantastický driblér.

Přestup do Liverpoolu byl dohodnutý již minulý rok, ale Suso ještě zůstal v Cadizu, aby nabral zkušenosti. Liverpoolští fanoušci v něm vidí velkou perspektivu a už se nemohli dočkat až jejich nový oblíbenec zamíří na Anfield Road. Už v 17 pravidelně hraje za rezervu a vede si velice dobře.

Ba co víc, v letní přípravě se dokonce společně s Raheemem Sterlingem (16 let), dostal na předsezonní přípravu s A-týmem a odehrál posledních pět minut v přípravném zápase proti Borussii M´Gladbach. Pokud se bude i nadále vyvíjet, tak jako nyní, čeká ho velká budounost.

Názor autora:
Svůj názor jsem vyjádřil v poslední větě. Viděl jsem s ním pár videí a válí to. Držím mu palce, jen tak dál.

Fakta:
Jméno: Jesus Fernandez Saez
Narozen: 19. listopadu 1993 v Cadizu, Španělsko.
Výška: 176 cm
Váha: 70 kg
Pozice: záložník
Klub: Liverpool FC
Žádné komentáře