SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Sergio Canales

Opět španělský hráč respektive megatalent ze Santanderu, který po skončení sezony zamíří do Realu Madrid. Dámy a pánové seznamte se: Sergio Canales.
Teprve devatenáctiletého záložníka ulovil španělský gigant Real Madrid, který ho koupil za 5 mil. eur. Přestup se uskuteční 1.7. 2010, tzn., že Canales dokončí sezonu ve svém stávajícím klubu. Bílý Balet nebyl jediným, kdo o hráče stál. Bojovaly o něj také kluby jako Barcelona, Chelsea či Liverpool. On se však rozhodl zůstat v rodném Španělsku a oblékat dres bílé barvy.

V tomto ročníku Primera Division vstřelil z pozice středního záložníka už pět gólů z osmnácti zápasů. Jeho kariéra nabrala raketový start. Až teprve v této sezoně si ho všimli fotbaloví fajnšmekři, tedy alespoň většina.

Canales, jenž je odchovancem Santanderu, vyniká hlavně ve čtení hry, jeho myšlenka dodává týmu ten správný šmrnc. Na hřišti se chová chytře, zkrátka jako třicetiletý mazák. Umí i výborně střílet, menší handicap má ve svých fyzických parametrech, obzvlášť ve vzduchu je lehce zranitelný cíl. Avšak to vše dokáže nahradit svou hbitostí, již zmíněnou chytrostí, nápaditostí apod.

Jeho přesun do Realu Marid se moc nezamlouval Johanu Cruyffovi, bývalému skvělému fotbalostivo Nizozemska. "Nevím, jestli podepíše Realu Madrid nebo nějakému jinému klubu. Jen doufám, že tak mladý hráč tím ještě není zkažený," poznamenal Cruyff zhruba týden před odchodem Canalese právě do RM.

"V osmnácti letech a jen s několika ligovými starty na kontě je sice přestup do velkoklubu lákavý, ale stejně tak je to i riskantní, protože už se nejedná o mládežnický tým," dodal. On však chtěl přestoupit, a tak se tak stalo. Uvidíme, jak se mu bude dařit.

Názor autora:
Taky se mi jeho brzký přestup moc nelíbí, ale i tak si myslím, že může vyrůst v hvězdu Bilého Baletu. Ovšem takových španělských talentů je mnoho, tím samozřejmě nechci říct, že on mezi ně nepatří. To rozhodně ne. On právě patří mezi ty nejnaděnjší, alespoň u mě.

Fakta:
Jméno: Sergio Canales Madrazo
Narozen: 16. února 1991 v Santanderu, Španělsko
Výška: 176 cm
Váha: 65 kg
Pozice: záložník
Klub: Real Madrid (druhá polovina sezony 2009/2010 hostuje v Santanderu)
Žádné komentáře