SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Sergio Asenjo

Španělská reprezentace se může chlubit mnoha skvělými gólmany jako např. Iker Casillas, Pepe Reina nebo třeba Victor Valdes. Ovšem je tu taky mladík jménem Sergio Asenjo.
Asenjo v této sezóně už neobléká dres Realu Valldolid, ale Atletica Madrid. 2 . prosince 2007 prožil tento 20 letý mladík debut snů. Udržel čisté konto proti Villarrealu, který skončil na konci sezóny druhý. A od té doby už nikoho do branky Valladolidu nepustil. V lednu 2008 podepsal profesionalní kontrakt, který ho měl udržet v klubu do roku 2011, ale nestalo se tak.V létě o něj usilovalo Atletico a Asenjo neodolal. I když jeho sen je spíše Barcelona, je rád, že přestoupil do tak skvělého klubu s velkou historií.Už ted je jasnou jedničkou španělské reprezentace do 21 let. a čeká se kdy dostane šanci v A- Týmu. 183 centimetrů měřící brankář, řekl, že Atletico byla pro něj jasná volba, protože v Barceloně by tolik šancí zřejmě nedostával. Ve španělském klubu by se měl vypracovat nejen v oporu týmu, ale i hvězdu na mezinárodním poli.

Názor autora:Narodil se ve špatném století, Casillas je prostě jen jeden a do brány Španělska nepustil ani Reinu a nepustí ani Asenja. I to, ale nemění nic na tom, že má velký talent a myslím si, že se stane oporou Atletica Madrid a možná přestoupí i do vyššího klubu.

Fakta:
Jméno: Sergio Asenjo Andrés
Narozen: 28. června 1989 v Palencii, Španělsko
Výška: 188 cm
Váha: 85 kg
Pozice: brankář
Klub: Atletico Madrid
Žádné komentáře