SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Rodrigo Moreno

Se souhlasem autora článku Tomáše Vaja z webu http://svetbenfiky.webnode.cz zde publikuji životopis o Rodrigu Morenovi, dost možná dalším hráči, z kterého může vyrůst hvězda, jakou je třeba nyní Mata, ale přitom se neprosadil v akademii Realu Madrid.
Benfica už vydala ze svých řad mnoho talentů. Naposledy to byl Ángel Di María, který nyní hájí barvy Realu Madrid. Nesmíme opomenout ani Davida Luize a Ramirese z londýnské Chelsea. Ovšem nyní svými výkony poutá pozornost další mladá hvězdička - Rodrigo Moreno.

Rodrigo Moreno Machado, jak zní jeho celé jméno, začínal svou mládežnickou kariéru ve Flamengu, kde však vydržel pouhý rok a jako dvanáctiletý se stěhovat do Urecy. Až tam si ho vyhlédl první větší klub z Evropy, Celta Vigo, kam v patnácti letech přestoupil. O čtyři roky později už byl v Realu Madrid, kde mu však pšenka příliš nekvetla.

Když se mladý Rodrigo dostal do seniorské kategorie, tak začínal v Realu Madrid 'C'. Ve španělském velkoklubu to dotáhl jenom do rezervního týmu, a tak si ho v roce 2010 vytáhla Benfica. Na Estádio da Luz podepsal pětiletou smlouvu.

Vedení Aguias ho po čtyřech odehraných zápasech, kde dal tři góly, poslalo na hostování do anglického Boltonu Wanderers, kde jak on říká, fotbalově vyrostl.

V klubu z britských ostrovů debutoval 21.září 2010, při zápase v League Cupu proti Burnley. O měsíc později už nastoupil poprvé v Premier League proti Wiganu, zahrál si i například proti Chelsea. Svůj první gól za Bolton vstřelil na záčátku roku 2011 proti Wiganu.

V tomto roce Rodrigo zatím předvádí nadprůměrné výkony a když neměl zrovna svou nejlepší formu Oscar Cardozo, tak ho dokázal plnohodnotně nahradit.

S pěti góly ve čtrnácti zápasech patří mezi nejlepší střelce klubu. Před ním jsou už jenom zkušení hráči jako jsou Cardozo, Nolito, César a Saviola. Fanoušky baví hlavně svými vyhranými duely 1 na 1.

Šikovný útočník se slušnou střelou se letos dokázal zapsat na listinu střelců třeba i v zápase v Lize mistrů s Basilejí. Také Benfice vystřelil dvěma góly výhru nad Olhanense a poslal Encarnados do osmifinále portugalského poháru, když dal jediný gól zápasu proti Navalu.

Rodrigo také reprezentuje Španělsko. Za tým U-19 nastoupil v deseti zápasech a vstřelil jednu branku, na Euru U-19 proti Francii. Také se zúčastnil Mistrovství světa U-20 v roce 2011 a pomohl Španělsku dojít až do čtvrtfinále, když dal tři góly. Nyní hraje za tým U-21, kde debutoval 1.9.2011 a Gruzii dokázal nasázet hattrick.

Názor autora:
Rodrigo je typ hráče, který už ve svém věku dokáže rozhodovat zápasy. Umí si velmi dobře pokrýt míč, nedělá mu problém přejít přes jednoho nebo dva hráče, a co je hlavní, je to vynikající střelec.

Fakta:
Jméno: Rodrigo Moreno Machado.
Narozen: 6.března 1991 v Rio de Janeiru, Brazílie.
Výška: 179 cm.
Váha: ??
Pozice: útočník.
Klub: Benfica Lisabon.

AUTOR: Tomáš Vajo. ZDROJ: http://svetbenfiky.webnode.cz.
Žádné komentáře