SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Pedro Rodriguez

A zase Barcelona. Tentokrát se zaměřím na Pedra Rodrigueze, který nedávno rozhodl gólem v prodloužení UEFA Super Cup proti Šachťaru Donetsk.
I když je mu 22 let a tady jsou pouze životopisy hráču do 21 let, tak ho tu přesto dávám, protože si ho tady někdo přál. Toto je ale výjimka, která už se nebude opakovat.

Pedro je malé postavy, měří pouze 169 cm. I přes tento handicap se ale dokázal probít do A-Týmu Barcelony podobně jako Lionel Messi, z kterého vyrostl hráč  světových kvalit.

Je levák, ale pravou umí taky dobře, což se na hráčích velice cení, když můžou hrát oběma nohama. Je rychlý, technický, zkrátka a dobře typický křídelník. Horší to je v osobních soubojích, kde by se měl hodně zlepšit.

Debutu za áčko se Pedro dočkal 1.12 2008, ještě pod Frankem Rijkaardem. V 19. kole La Ligy nastoupil proti Realu Muricia.

Také se stal oporou týmu Barcelona B, když v 36 utkáních vstřelil 6 gólu a pomohl tak týmu postoupit do Segundy División B. Toto nenechalo chladným Josepa Guardiolu a povolal ho na předsezóní přípravu s A-Týmem.

Názor autora: Myslím si, že Krkič je jednou tolik lepší talent, ale uvidíme, prozatím si vede dobře, rozhodl Super Cup a u fanoušků si udělal lepší postavení.

Fakta:
Jméno: Pedro Rodriguez Ladesma
Narozen: 28. července 1987 v Tenerife, Španělsko
Výška: 169 cm
Váha: 64 kg
Pozice: záložník, útočník
Klub: Barcelona
Žádné komentáře