SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Paco Alcacer

Fotbalové Španělsko se může chlubit velkou základnou talentů, hlavně díky Barceloně, avšak my dnes navštívíme akademii Valencie, kde se seznámíme s velice nadějným útočníkem Pacem Alcacerem.
Víte, kdo sestřelil naši „19“ na letošním ME ve finále? Ano, pokud si dobře pamatujete, byl to Paco Alcacer, který přišel na hřiště místo Juanmiho a dvěma góly v prodloužení pohřbil naděje českých fotbalistů na zlatou medaili. Ačkoliv měl ještě tehdy stále 17 let, už rozhodl o triumfu svého týmu do 19 let!

A to nemluvě o tom, že za reprezentaci do 17 let odehrál 13 zápasů, v nichž vstřelil neskutečných 15 gólů! Zazářil hlavně ME do 17 let před rokem, když tam vsítil v pěti zápasech 6 gólů! Jeho tým ale nakonec prohrál ve finále s Anglií. Střílí mu to i na klubové úrovni. Již v pouhých 16 letech dával za b-tým góly ve 3. španělské lize. Celkově má statistiku 60 utkání a 42 vstřelených gólů – parádní bilance.

Toto jsou tedy jasné důkazy toho, že Valencia má momentálně velice nadějného střelce, ze kterého může vyrůst klidně další David Villa. „Netopýři“ si mohou mnout ruce, že si při rozhodování mezi akademii Valencie a Realu Madrid vybral, na radu rodičů, možnost setrvání v rodném městě.

Ovšem už nyní musí zástupci klubu, který se letos po dlouhé době zase probojoval do Ligy mistrů, znovu čelit Realu Madrid, který má o něj zájem a snaží se jej přetáhnout, neboť Alcacer má ve smlouvě odstupné ve výši 9 mil. eur. Nová smlouva, jež se pro něj chystá, bude obsahovat výkupní klauzuli až ve výši 30 mil. eur. 

Ale zpět k Realu, ten totiž není ani zdaleka jediným týmem, který ho bedlivě pozoruje. Kromě „bílého baletu“ to jsou také Barcelona, Arsenal, Liverpool, Chelsea, Inter či AC Milán. Čili ty největší týmy v Evropě.

Alcacer disponuje kromě vynikajících střeleckých schopností a skvělému výběru místa v pokutovém území také slušnou rychlostí a nečekanými manévry, kterými mate obránce. Překvapením je, že doposud ještě neodehrál ani minutu za a-tým v žádném soutěžním zápase.

12. srpna tohoto roku ho postihla velká tragédie. V ten den vstřelil za áčko poslední gól na 3:0 v přípravném zápase proti AS Řím a po onom utkání dostal jeho otec infarkt, na jehož následky zemřel. Nepomohl ani včasný zásah lékařů, zemřel v pouhých 44 letech. Alcacer byl však už za necelý týden znovu na tréninku a prohlásil, že hraní fotbalu je jeho léčba na smutek.

Názor autora:
Páni, to je talent. Ačkoliv by mi v Liverpoolu ani zdaleka nevadil, doufám, že ho Valencia udrží co nejdéle. Nešťastná ztráta otce ho může položit nebo naopak zocelit. Uvidíme, fotbal je podle jeho slov jeho velká vášeň a doufejme, že ho vyléčí ze smutku, neboť zde je obrovský potenciál, který pokud se rozvine, tak bude z něj velká hvězda.

Fakta:
Jméno: Francisco „Paco“ Alcacer Garcia.
Narozen: 30. srpna 1993 v Torrentu, Valencia, Španělsko.
Výška: 174 cm.
Váha: ??
Pozice: útočník.
Klub: Valencia CF.
Žádné komentáře