SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Luis Alberto

Dvacetiletý španělský fotbalista, který nejčastěji hraje jako útočník nebo útočný záložník bude od nové sezóny hájit barvy Liverpoolu.
Luis Alberto Romero Alconchel, jak zní jeho celé jméno, se narodil 28.září 1992 v San José del Valle. Svou kariéru začal v Cádizu a v roce 2004 po něm sáhla Sevilla, která s ním o pět let později podepsala profesionální kontrakt.

Ve své druhé sezóně v B týmu Sevilly zaznamenal 15 gólů a 16.dubna 2011 si odbyl i svůj debut v prvním týmu, kdy se dostal do zápasu proti Getafe. Celkem za A tým Sevilly nastoupil k sedmi zápasům.

Minulou sezónu totiž strávil Alberto na hostování v Barceloně B, kde se mu dařilo a v 36 zápasech si připsal 11 gólů a 18 asistencí. Stal se tak druhým nejlepším střelcem Barcelony B v sezóně, před ním skončil pouze Gerard Deulofeu.

Toho si všimli skauti z Liverpoolu, pro které to byl letní přestupový cíl číslo jedna a za necelých sedm milionů liber ho ze Sevilly koupili. Brendan Rodgers o něm prohlásil, že je to stejný případ jako s Philippe Coutinhem. Tedy mladý hráč, který už může hrát v prvním týmu a který se může ještě pořád zlepšovat.

Pro manažera Reds je také velmi výhodné, že Alberto může hrát na více pozicích. Nejradši hraje v útoku, ale není mu cizí ani role útočného záložníka. Sám hráč je také velmi spokojený s tím, že jeho kroky vedly zrovna na Anfield a prohlásil, že v tuto chvíli je nejšťastnější muž na planetě.

"Cítím se skvěle. Pro mě je Liverpool top tým. Snil jsem o tom, že jednou budu v takovém velkém klubu. Nejsem tu však jen pro nic za nic, baví mě vyhrávat zápasy a zlepšovat se. V Premier League navíc působí mnoho španělských hráčů a já chci jednou být lepší než oni," prohlásil v prvním rozhovoru pro klubové stránky. 

"Liverpool jsem si také vybral kvůli manažerovi, který se snaží zabudovat do týmu styl hry, který mi vyhovuje. V zápasech jsem nejradši, když mám volný pohyb po hřišti. Jsem technický hráč a nedělá mi problém radši přihrát, než dát gól," osvětluje Luis Alberto, jenž bude na drese nosit číslo 6.

Názor autora: 

Brendan Rodgers se snaží vybudovat v Liverpoolu nový tým, který by měl být založen na mladých, technických fotbalistech, kteří nejsou až tak známí, ale můžou se z nich stát hvězdy. Vypadá to tedy, že si Luis Alberto vybral tým, kde by mohl fotbalově růst a může posunout Liverpool zpět na vrchol.

Fakta:

Jméno: Luis Alberto Romero Alconchel.
Narozen: 28.září 1992 v San José del Valle, Španělsko.
Výška: 182 cm
Váha: ??
Pozice: útočník, záložník.
Klub: Liverpool FC.

AUTOR: Tomáš Vajo.
Žádné komentáře