SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Javi Martinez

Dnes zavítáme na Pyrenejský poloostrov za Javim Martinezem, který je považován za budoucího Xabiho Alonsa. Přečtěte si jeho stručný životopis a posuďte sami, jestli se tak může stát.
Již ve svých jedenadvaceti letech je kapitánem Athleticu Bilbaa. Zájem o něj mají Fiorentina, Manchester City a hlavně Liverpool. Rafa Benítez by ho možná v budoucnu mohl přivábit na Anfield Road.

Jeho velkých kvalit si už všiml i trenér španělské reprezentace Vicente Del Bosque, ten uvažoval, že ho povolá na přípravné zápasy proti Argentině a Rakousku, nakonec se ale Martinez nedočkal. Ovšem nemusí věšet hlavu, brzy se do áčka určitě podívá.

190 cm velký „diamant“ ve středu zálohy Bilbaa vstřelil v této sezoně už tři branky ze 14 zápasů. Je proslulý svými přesnými pasy a kopat penalty mu taky nedělá problém, čili v podstatě má ty samé rysy, jako již zmiňovaný Alonso. Pravidelně hraje za “21“ Španělska určitě Vás nepřekvapí, že je tahounem mužstva.

Španělský klub si ho cení až na 30 miliónu eur. Od Liverpoolu, který je podle všech informací nejvážnějším adeptem na zisk tohoto šikovného záložníka konkrétní nabídka ještě nepřišla. „Bohatí“ Citizens už ale nabídku poslali. Dlouho zvažovali, zda za něj nabídnou 18 mil. Eur a nakonec tuto částku prý podle některých médií nabídli. Zástupci Bilbaa se ale této nabídce zasmáli. 18 jim asi nestačí. Každopádně Man City s další nabídkou už nepřispěchali.

Stále je ještě hodně mladý a má se pořád co učit, ovšem už v jedenadvaceti letech si počíná jako mazák. Nejen Španělsko, ale 100% i celá Evropa si čím dál více všímají tohoto nadějného středního záložníka.

Názor autora:
Jakožto fanoušek Liverpoolu bych ho vzal do týmu ihned, ani chvilku bych neváhal. Podle mě by to byl nový playmaker Reds po Xabim. Jediný zádrhel by byly asi ty peníze, ale je jasné, že Bilbao, když už ho pustí, bude za něj chtít velké finance. U mě rozhodně patří mezi smétánku nadějných fotbalových záložníků.

Fakta:
Jméno: Javier Martínez Aginaga
Narozen: 2. září 1988 v ??, Španělsko
Výška: 190 cm
Váha: 81 kg
Pozice: záložník
Klub: Athletic Bilbao
Žádné komentáře