SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Isaac Cuenca

Navštívíme nejslavnější a nejkvalitnější akademii na světě - La Masia, z které se do a-týmu Barcelony letos prosadil další mladík. Řeč bude o Isaacu Cuencovi.
"Malý" Isaac se připojil k akademii Barcy už ve 12 letech, ovšem ve třetím roce působení v katalánském celku se vrátil domů do rodného klubu CF Reus Deporitu. Nicméně Barca mu dala i druhou šanci a v roce 2009 ho přivábila zpět. A soudě podle letošní sezony udělala dobře, neboť tento mladík v tak velké konkurenci prorazil do áčka.

Napodruhé už se tento 20letý útočník čí křídelní hráč usadil skvěle a odměnou mu bylo cestování s a-týmem na přípravných zápasech před touto sezonou a už se spekulovalo o jeho debutu v soutěžním zápase. Ten nakonec přišel 19. října v utkání proti českému celku Viktorii Plzeň v Lize mistrů, když nahrazoval Davida Villu.

Týden na to už měl za sebou prvních 90 minut v La Lize a svým výkonem zaujal natolik, že stejnou proci minut, tedy celý zápas, odehrál i o pár dní později proti Mallorce, a to tenkrát vstřelil svůj premiérový gól v dresu FCB.

Ovšem tu velkou senzaci o něm napíši až teď. Poté co se v roce 2009 vrátil do Barcy, okamžitě byl poslán na 18měsíční hostování do třetiligového Sabadellu, kterému působivými výkony pomohl k postupu do Segunda Division. Debut za béčko Barcelony si tedy odbyl v září již minulého roku a už o šest týdnů později nastoupil hned za áčko! Obrovský skok, Cuenca se s touto zkouškou ale viditelně popral skvěle.

Jeho stylem hry a výškou ho lze přirovnat k Angelu Di Mariovi z klubu odvěkého rivala Realu Madrid. Taky má skvělou kontrolu míče, vynikající techniku a celkově na křídle vypadá dosti výbušně.

V médiích se v poslední době spekulovalo, zda má budoucnost na Nou Camp, neboť zatím nepodepsal novou smlouvu, který vyprší na konci této sezony. Toho by chtěly údajně využít Arsenal nebo Chelsea, jak klub, tak i samotný hráč se ale nedávno vyjádřili, že doufají v podpis nové smlouvy.

Podle mnoha expertů by se brzy mohl dočkat také debutu za národní tým Španělska, které má problémy s útočníky, jelikož Villa má zlomenou nohu a Torres se trápí v Chelsea. Kdoví, jestli nakonec nedostane pozvánku na Euro v Polsku a na Ukrajině, je to jen na něm, jak se mu bude dařit v následujících měsících. Bylo by to pro něj určitě sladké zakončení sezony.

Názor autora:
Do týmu zapadl, ostatně jako všichni mladíci v posledních letech. Těžko říct, kolik šancí bude dostávat i nadále, ale určitě mu pomohou dlouhodobá zranění Villy s Afellayem. Je to jeho chvíle, kterou musí využít a přesvědčit Guardiolu o svých kvalitách, jež si myslím, že má dostatečně velké na to, aby z něj něco vyrostlo.

Fakta:
Jméno: Isaac Cuenca.
Narozen: 27. dubna 1991 v Reusu, Španělsko.
Výška: 181 cm.
Váha: 71 kg.
Pozice: útočník.
Klub: FC Barcelona.
Žádné komentáře