SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Gerard Deulofeu

Po krátké odmlce se opět podíváme pod pokličku La Masie. Po Isaacu Cuencovi si stručně představíme křidelníka Gerarda Deulofeua.

Vzpomínáte na finálový zápas ME do 19 let mezi Českem a Španělskem? Pokud ano, jistě si také vzpomenete, kdo že to na pravém kraji zálohy pořádně trápil naší defenzívu. Ano, byl to právě tento talent z Barcelony.

Deulofeu je při své výšce 179 cm ideálním křídlem. Není ani malý, ale ani moc vysoký a jeho pohyb u lajny je neskutečný. Když svou hbitost skloubí s perfektním ovládáním míče, tak má soupeř co dělat, aby jej zastavil. Málokomu se to však povede, neboť Delofeu ho přelstí nějakou tou „hračičkovskou kulišárnou.“

Brzy 18leté křídlo, jehož preferovaná strana je levá, ale zvládne dobře zahrát i na té opačné, se připojilo k akademii Barcy už v pouhých 9 letech. V již tak malém věku je stálým členem barcelonského béčka, za nějž se letos už třikrát gólově prosadil a krom toho už stihl také debut za a-tým. Nejprve v lize proti Mallorce, o něco později pak i proti BATE Borisovu v Lize mistrů. Dohromady v těchto dvou utkáních strávil na hřišti 50 minut.

Po jeho impresivních výkonech na již zmíněném šampionátu 19tek se na něj Barcelony začal vyptávat Arsenal. Katalánci však řekli důrazně, že Deulofeu rozhodně nikam neodejde. I přes nabitý kádr totiž s ním do budoucna počítají.

Nyní, podle nedávného vyjádření sportovního ředitele klubu Andoniho Zubizarrety (alespoň to napsal bulvární goal.com) pracují trenéři na tom, aby jej odnaučili tolik nesólovat. „Musíme ho naučit, jak se má správně rozhodovat. Nemůže jít do souboje se třemi obránci stejně jako Messi. Musí také zlepšit defenzívu, ale neustále se zlepšuje a tvrdě pracuje pro to, aby se sta lepším hráčem.,“ prohlásil Zubizarreta.

Člen reprezentačních mládežnických kategorií už od 16 let má na Nou Campu smlouvu do roku 2014, takže jeho budoucnost je jasně daná. V Barceloně si ho poměrně hýčkají a postupně brousí v zářivý briliant.

Názor autora:
Strašně mě na tom šampionátu oslnil. Křídlo jako hrom! Doufám, že se z něj stane velký hráč, protože jeho hra je pastvou pro oči. Je ještě hodně mladý, takže určitě má prozatím hodně chyb, za takové dva roky by už ale mohl pomalu vystrkávat růžky.

Fakta:
Jméno: Gerard Deulofeu Lazaro.
Narozen: 13. března 1994 v Riudarenes, Španělsko.
Výška: 179 cm.
Váha: 69 kg.
Pozice: záložník
Klub: FC Barcelona.

Žádné komentáře