SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Daniel Pacheco

Představil jsem Vám již 47 světových talentů, blížíme se k 50. Nyní jsem napsal o Danielu Pachecovi, který ma velký potenciál stát se hvězdou světového formátu. Ze všech hráčů Liverpoolu, co jsem tady dal, je tento hráč podle mě tím nejslibnějším.
Někteří fanoušci Liverpoolu se ještě stále diví, proč Rafa Benítez nenasazuje Daniela Pacheca do zápasů čím dál častěji. Mladý Španěl odehrál prozatím po 15 minutách v Lize mistrů a v Evropské lize + zhruba 10 minut v Premier League proti Wolvesu. I za tak krátkou dobu na hřišti byl ve všech třech utkáních hodně vidět. V Evropské lize proti Unirea Urziceni dokonce přihrál Davidu Ngogovi na gól.

Chválí ho všichni, i sám Benítez se už nechal slyšet, že čím dál častěji uvažuje o jeho nasazení do základní sestavy. Jelikož ale Reds hrají samé důležité zápasy, kvůli špatné formě z první poloviny sezony, tak nechce španělský kouč moc riskovat.

Devatenáctiletý ofenzivně laděný záložník, jenž může hrát i v útoku, je tahounem rezervy. Tam už prý nemá co dělat a měl by jít někam na hostování, aby hrál častěji a jeho vývoj se nezastavoval. Uvidíme jak to nakonec dopadne, ale spíš se počítá s tím, že zůstane.

Už v přípravných zápasech před sezonou byl nejlepším mladíkem v kádru áčka. Rodák z Malagy přišel na Anfield Road v roce 2007 s Barcelony, která ho nerada pouštěla a může opět na to doplatitt, jestli se Pacheco chytí stejně jako Fabregas v Arsenalu. Musí ale nastupovat častěji. Ovšem teprve před dvěma měsíci oslavil své 19. narozeniny, a tak má stále ještě vše před sebou.

Mezi jeho přednosti patří bezesporu rychlost, dravost a předvídání hry. Umí góly dávat, ale také připravovat. Menší nevýhodou jsou jeho fyzické parametry.

Názor autora:
Barca bude litovat a hodně. Benítez mu musí jenom dát více prostoru. Chápu, že nechce teď moc riskovat, ale Pacheco by ho podle mě nijak nezklamal. Opravdu velký talent a jestli se jeho potenciální schopnosti vyvinou na 100%, proč by z něj v budoucnu nemohl být tahoun A-Týmu LFC?

Fakta:
Jméno: Daniel Pacheco
Narozen: 5. ledna 1991 v Malaze, Španělsko
Výška: 171 cm
Váha: 64 kg
Pozice: záložník, útočník
Klub: Liverpool FC
Žádné komentáře