SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Daniel Ayala

Jsme u dalšího obránce. Tentokrát zamíříme do Liverpoolu za mladíkem jménem Daniel Ayala. V něm vidí Rafa Benítez slibnou budoucnost.
Celým jménem Daniel Sanchéz Ayala je dochovancem akademie v Seville. Do Liverpoolu přestoupil v roce 2007. Ayala se okamžitě usadil v základní sestavě rezervy a v roce2008 s ní získal ligový triumf.

Rafa Benítez ho zapojil do letní přípravy před sezonou 2009/10 a mladík se ukázal ve velice dobrém světle. A když měli Reds potíže se zraněním svých stoperů hned na začátku sezony, tak se Ayalovi naskytla možnost nastoupit za A - Tým v Premier League.

Debut si odbyl přesně 16. srpna 2009 proti Tottenhamu, když vystřídal na posledních 20 minut Martina Škrtěla, který se zranil. Hned v následujícím zápase dokonce hrál celých 90 minut proti Burnley.

Krátce po svých 19. narozeninách, což bylo 7. listopadu, prodloužil s týmem u řeky Mersey smlouvu, která potrvá až do roku 2012.

Tento mladý urostlý stoper má slibnou budoucnost a šance se mu určitě ještě dostaví.

Názor autora:
V 19 letech se dostat do áčka (i když hlavně pomocí zranění spoluhráčů, ale mohl tu šanci dostat i někdo jiný), to je opravdu něco. Uvidíme jak se mu bude dařit v následujících letech, každopádně je mu teprve 19 a ještě má celou kariéru před sebou, tím spíš, když obránci respektive stopeři dospívají ve starším věku.

Fakta:
Jméno: Daniel Sanchéz Ayala
Narozen: 7. listopadu 1990 v Seville, Španělsko
Výška: 191 cm
Váha: ?
Pozice: obránce
Klub: Liverpool FC
Žádné komentáře