SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Cristian Tello

Barcelona je synonymem pro prosazování se mladých hráčů do prvního týmu. V La Masii roste hvězda vedle hvězdy, řečeno v nadsázce, ačkoliv ne nijak velké. A jednou z budoucích star může být klidně Cristian Tello.
Tento 20letý křidelní útočník v posledních měsících upoutal pozornost mnoha fanoušků po celém světě. Krátce po Isaacu Cuencovi se totiž i on prodral do áčka a vede si nadmíru dobře.

Šanci za Barcu dostal letos, konkrétně 28. ledna v utkání proti Villarrealu. Na Josepa Guardiolu zapůsobil, i když odehrál jen čtvrthodinu a v dalším zápase proti Realu Sociedad už hrál od začátku. A ejhle: psala se 8. minuta a Tello vstřelil premiérový gól!

Takové fenomenální nástupy mladých hráčů do La Ligy se jen tak nevidí, o to víc pak Tello zapůsobil na tom nejvyšším levelu - Lize mistrů. V odvetném zápase osmifinále na Nou Camp proti Bayeru Leverkusen vystřídal Andrese Iniestu a po pouhých dvou minutách na hřišti už slavil gól. To stále nebylo vše. Uběhlo jen šest minut a fantastický Tello se prosadil podruhé. Zápas nakonec skončil jasnou potupou Leverkusenu 7:1.

Tímto si rodák ze Sabadellu udělal skvělé renomé a jeho jméno se vrylo do paměti nejen příznivcům Barcelony. Tučně si jej také zaznačili v Liverpoolu a Arsenalu.

Tito angličtí giganti totiž cítí, že přetlak v útoku Katalánců je obrovský a někdo bude muset jít brzy z kola ven. Tello má smlouvu jen do konce příští sezony, a tak se rýsuje možnost, že odejde. Barca holt nemůže všechny své talenty udržet, protože jednoduše nemá pro ně místo, aby hrály pravidelně a nadále se rozvíjely. A Tello by jistě svou hbitost, rychlost a schopnost obejít jednoho a více hráčů na Ostrovech uplatnil.

Na závěr, netradičně, se vrátíme k jeho prvním fotbalovým krůčkům. S fotbalem začal v 11, brzy poté už si jej Barcelona všimla a zlákala. Nicméně v roce 2008 mu vypršel kontrakt a odešel do Espanyolu. Tam si odbyl debut za béčko ve třetí lize, v létě 2010 se pak vrátil zpět do Barcelony.

Čili podobný osud jako Cuenca. Oba to mohou dotáhnout na tu nejvyšší úroveň, ovšem zdali to v případě Tella bude v Barceloně, či Liverpoolu nebo Arsenalu, to nejspíš napoví letošní léto.

Názor autora:
Kéž by ho Liverpool získal. Přesně takový typ křídla Reds potřebují. Neskutečný skiller s dobrým sebevědomím. Kolikrát si troufne až moc a tím pak tratí tým, ale to se věkem ustálí. Jeho spojení myšlenky s provedením je grandiózní.

Fakta:
Jméno: Cristian Tello Herera.
Narozen: 11. srpna 1991 v Sabadellu, Španělsko.
Výška: 178 cm.
Váha: 65 kg.
Pozice: záložník, útočník.
Klub: FC Barcelona.

Žádné komentáře