SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Španělsko

Alvaro Morata

Dnes se krátce seznámíme s útočnou nadějí Realu Madrid, které je přisuzován přístavek jako „další Fernando Morientes.“

Řeč je o Alvaru Moratovi, který se k „bílému baletu" přidal v roce 2008, když přišel z Getafe. S fotbalem však začínal v jiném madridském týmu, a sice Atleticu.

Nyní je členem b-týmu Realu zvaný Castilla, kde dává góly jako na běžícím pásu. Za áčko prozatím odehrál dva zápasy, když nastoupil na poslední minuty zápasu. Stalo se tak už na konci roku 2010.

Je chválen za svou výbornou hru ve vzduchu, gólovou potenci a dobrou kontrolou míče. Hýří i rychlostí, hbitostí či předvídavostí, píši na imscouting.com, portálu zaměřeném na talenty.

Za španělskou reprezentaci nastupuje už od kategorie do 17 let, nyní jako 19letý už klepe na dveře „20.“ Naposledy na sebe výrazně upozornil v létě roku 2011, když na ME v Rumunsku s 19kou vyhrál jak celý turnaj, tak i cenu pro nejlepšího střelce s 6 góly.

Ani není divu, že je Morata srovnáván s Morientesem. Podobná postava, gólový instinkt, taky roste v akademii Los Blancos…Je toho hodně, v čem si jsou podobní, avšak experti jsou toho názoru, že pokud mu Mourinho dá dostatek důvěry, může to dotáhnout ještě dále než Morientes, jenž přeci jen mezi ty úplně vyvolené nikdy nepatřil.

Jeho nesporný talent už dávno vyčmuchali i v konkurenční Barceloně, o jejímž mohutném zájmu se chvíli psalo. Na startu minulého roku však Morata prodloužil kontrakt až do léta 2015 a jasně tak s klubem dal najevo, kde je jeho budoucnost.

Názor autora:
Snad se v Realu nezkazí a dostane prostor předvést se. V konkurenci Higuaina a Benzemy ale momentálně prakticky nemá šanci. Prospělo by mu hostování, 19 let je akorát doba na dramatické se rozvíjení atributů, a této možnosti se mu dostane jedině v seniorském fotbale na prvoligové úrovni. Castilla už mu toho moc nedá.

Fakta:
Jméno: Alvaro Borja Morata Martin.
Narozen: 23. října 1992 v Madridu, Španělsko.
Výška: 187 cm.
Váha: 82 kg.
Pozice: útočník.
Klub: Real Madrid CF.

Žádné komentáře