SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Ostatní

Stephan El Shaarawy

AC Milán má ve svém kádru spíše zkušené hráče, kolikrát hotové veterány, ovšem sem tam se nějaký mladý hráč najde a Stephan El Shaarawy je jasným důkazem.

Toto 19leté křídlo s „hárem“ na hlavě je ve spoluvlastnictví ACM a Janova. Rossoneri na něj v červnu odkoupili 50% práv, přičemž zaplatili jak finančně, tak i hráčskou kompenzací v podobě Alexandera Merkela.

El Shaarawy je považován za velký talent už od útlého věku. Tento Ital, který má egyptského otce, se připojil k Janovu už ve 14 letech a za a-tým si zahrál už v 16. Celkově je čtvrtým nejmladším hráčem v historii Serie A.

Avšak od debutu následující dvě sezony skoro vůbec nehrál, zápasy by spočítal na prstech jedné ruky, a tak byl minulou sezonu poslán na hostování do Serie B do Padovy. Tam hrál pravidelně a týmu pomohl 9 brankami a 2 asistencemi.

V červnu, jak už bylo napsáno, si jej pak z poloviny koupilo AC Milán. Prý ho také toto léto získá už na plný přestup. První polovinu sezony toho moc nenahrál a uvažoval o hostování.

Nakonec ale dostával čím dál více šancí a zahrál si i Ligu mistrů. V celkových 31 zápasech si připsal 4 góly a třikrát asistoval. To není špatné, vezmeme-li v úvahu jeho nízký věk, a to že povětšinou přišel na hřiště z lavičky. Minulý rok už si také odbyl debut za tým Itálie do 21 let. Se „17“ se dokonce zúčastnil ME a MS.

Jeho preferovaná pozice je pravé křídlo, zvládne však zahrát i na druhé straně a nedělá mu problém nastoupit i úplně na hrotu. Vyznačuje se solidní rychlostí a výbušností. Technicky je také na skvělé úrovni.

Na závěr ještě musíme doplnit, že nedávno, poté co v Itálii nešťastně zemřel po kolapsu na hřišti Piermario Morosini, koupil svému mateřskému klubu Legino Calcio 1919 defibrilátor. Snad ho ale, jak řekl on sám, nebude třeba použít.

Názor autora:
Viděl jsem ho jen V Lize mistrů a moc mě neoslnil. Ale vím o něm už hodně dlouho jako o velkém talentu a tím nejspíš bezesporu je. Itálii celkově moc nemusím, takže mezi mé oblíbence nepatří, ale rozhodně si myslím, že může dokázat velké věci.

Fakta:
Jméno: Stephan El Shaarawy.
Narozen: 27. října 1992 v Savoně, Itálie.
Výška: 178 cm.
Váha: 70 kg.
Pozice: záložník, útočník.
Klub: AC Milán.

Žádné komentáře