SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Ostatní

Kevin De Bruyne

Ano, konečně. Po víc jak měsíční odmlce jsem se konečně opět donutil sepsat další životopis a bude o slibovaném Kevinu De Bruynovi.

Belgii roste zlatá generace fotbalistů. Jména jako Hazard, Witsel, Vermaelen, Vertonghen – to všechno jsou jména, která už dnes znamenají ve světě fotbalu hodně. Když k ním připočtete několik velice nadějných mladíků jako je např. Kevin De Bruyne, tak už musí všem dojít, že v této zemi se blýská na hodně dobré časy.

21letý De Bruyne působil od roku 2003 v Gentu, o dva roky později už odešel do Racingu Genk, kde si udělal jméno, rostl a rostl, až se v květnu 2009 dočkal debutu za a-tým. Od té doby udělal další obrovité krůčky směrem na fotbalový Olymp.

Premiérový gól přišel v únoru 2010. Byl to vítězný a jediný v zápase se Standardem Lutych. Celá sezona 2010/2011 se mu pak náramně vyvedla. Jen posuďte sami:  32 ligových zápasů a vizitka 5 gólů a 16 asistencí! Opravdu obdivuhodné na mladíka s tak málo zkušenostmi. Od té doby už patřil neodmyslitelně do kolonky velký prospekt na seznamech skautů ze všech koutů Evropy. Silné stránky: rychlost, dynamika, technika, produktivita.

PSV, Twente, Anderlecht, Leverkusen nebo dokonce Bayern. Ani jeden však nepochodil a i následující sezonu strávil rodák z Ghentu v Genku. V říjnu 2011 dal svůj první hattrick mezi dospělými v životě, odnesly to Bruggy. V té době už se psalo o mohutném zájmu londýnské Chelsea, až se nakonec v poslední den lednového přestupového okna kluby dohodly na transferu ve výši 7 mil. liber s tím, že sezonu De Bruyne dohraje v Genku. Dohrál ji se statistikami hodně podobnými těm ze sezony 10/11.

Toto léto už se stěhoval na Stamford Bridge. Bylo mu přiděleno číslo 14, byl s týmem na přípravném turné v USA, avšak kvůli enormní konkurenci se začalo jednat o nějakém kvalitním hostování pro ofenzivního záložníka hrajícího jak ve středu, tak i z kraje. Řešením se nakonec staly Brémy, kde 4násobný reprezentant Belgie stráví celou sezonu.

Názor autora:
V Německu by měl dostat prostor, který potřebuje, aby se i nadále vyvíjel. Ovšem nejsem si vůbec jist, zda se v Chelsea prosadí. Podle mě nedostane pořádnou šanci a nakonec po dvou, třech letech odejde se statutem nenaplněný talent.

Fakta:
Jméno: Kevin De Bruyne.
Narozen:  28. června 1991 v Drongenu, Belgie.
Výška: 180 cm.
Váha: 68 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Chelsea FC.

Žádné komentáře