SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Nizozemsko

Stefan De Vrij

Zamíříme do Nizozemska, do Feyenoordu Rotterdam, který vychoval velkého lídra s vyhlídkami jako jednoho z nejlepších obránců budoucnosti.

Řeč je o Stefanu De Vrijovi. Ten je ve své zemi vysoce hodnocen a považován za jednoho z největších talentů v lize. V budoucnu by mohl být základním a nepostradatelným článkem obrany Oranjes, která jak známo už delší dobu nemá tu pravou oporu v zadní linii.

Tento brzy 21letý obránce si odbyl debut za a-tým Feyenoordu před třemi a půl lety a od té doby to dotáhl až na kapitána týmu. Pásku převzal poté, co Ron Vlaar odešel v létě roku 2012 do Aston Vily. Nebylo pochyb o tom, že si toto „povýšení" zasloužil. Vůdčí schopnosti se totiž v něm nezapřou.

Kdysi začínal jako záložník, postupem času se z něj stal pravý obránce, kde také odehrál své první zápasy mezi dospělými. V posledních dvou letech se však z něj stal stoper, kde se mu vede nejlépe. Uplatňuje tam nejen své vůdcovství, kterým řídí tým, ale také výborné čtení hry. Dokáže načasovat obranný zákrok přesně v ten správný moment. Ve vzduchu je rovněž silný a díky raným začátkům kariéry, kdy hrál na jiných pozicích, si lehce navykne na nové úkoly. Univerzálnost se dnes cení, a tou De Vrij bezesporu disponuje.

Ačkoliv by preferoval angažmá ve Španělsku, jeho snem je hrát za Barcelonu, tak by nakonec mohl skončit v Anglii. Jako první z Premier League si ho všiml Arsenal, později se přidal také Liverpool, Newcastle a Chelsea. Jelikož má ve Feyenoordu smlouvu jen do roku 2014, tak přestupové spekulace neutichají, ba naopak. K mání by mohl být za velice přijatelnou cenu. V médiích nepadlo větší číslo jak 10 mil. eur.

Ve Feyenoordu je už ve 20 letech nepostradatelným hráčem, což bylo znát i na začátku této sezony. De Vrij byl totiž nějakou dobu zraněn, a až s jeho příchodem se zase týmu začalo dařit. Pomaloučku už také nakukuje do národního týmu, kde si odbyl debut v srpnu 2012 proti Belgii. Mládežnické týmy jinak reprezentoval už od svých 16 let.

Názor autora:

Není pochyb o tom, že se jedná o velice nadějného obránce, který se může jednou stát hráčem té nejvyšší třídy. Feyenoord díky skvělé práci s mládeží odvedl dobrou práci, poté co si jej v 10 letech přivedl, ovšem přestup do kvalitnější ligy a většího klubu je nevyhnutelný a je pouze otázkou času.

Fakta:

Jméno: Stefan De Vrij.
Narozen: 5. února 1992 v Ouderkerk aan den IJssel, Nizozemsko.
Výška: 189 cm.
Váha: 80 kg.
Pozice: obránce.
Klub: Feyenoord Rotterdam.

Žádné komentáře