SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Nizozemsko

Georginio Wijnaldum

Dnes zavítáme do nizozemské Eredivisie za Georginiem Wijnaldumem, který je považován za dalšího Rafaela van der Vaarta.
Brzy 20letý Wijnaldum patří mezi ty nejlepší talenty nejen v Nizozemsku, ale i celé Evropě, které může dnešní fotbal nabídnout. Není tedy divu, že kolem něj krouží Liverpool, Everton, Chelsea, Real Madrid či AC Milán.

Jeho současný zaměstnavatel Feyenoord Rotterdam si ho však náležitě hýčká. Vždyť patří mezi klíčové hráče týmu, a to i přesto, že mu je ještě stále jen 19 let! V A-Týmu debutoval, když mu bylo teprve 16 let a 148 dní. Během dvou let se zapravoval do základní sestavy, nyní patří k oporám mužstva, jenž se každoročně pere o poháry.

Svým stylem hry se hodně podobá Rafaelu van der Vaartovi. Umí hrát oběma nohama, má vytříbenou techniku, skvěle čte hru. Zkrátka a dobře na hřišti se chová tak inteligentně, jako by byl zkušený 30letý matador. Nemusí hrát jen ve středu zálohy, často nastupuje i na pravém kraji ofenzivy, kde uplatňuje svou rychlost. Na dresu nosí číslo 25.

Wijnaldum měl však těžké dětství. Když byl ještě malé dítě, jeho matka se odstěhovala do Amsterdamu a on zůstal doma v Rotterdamu s babičkou, která ho v podstatě sama vychovala. I proto je v kabině nenápadný a hodně tichý. Ovšem na hřišti to už je jiné.

Ač se o něj zajímají již zméněné kluby, on nechce z Nizozemska tak brzo odcházet. "Samozřejmě rád slyším, že se o mě zajímají tak slavné kluby, ale já chci zde zůstat a fotbalově vyrůst, abych byl potom připraven na nějaký špičkový klub ze zahraniční ligy. Jasným příkladem je Dirk Kuyt. Když z Feyenoordu odcházel, patřil mezi ty nejzkušenější v celé Eredivisie. No a vidíte, teď je z něj opora Liverpoolu," prohlásil zkušeně Wijnaldum.

Názor autora:
Bezpochyby velký talent. Na hřišti se chová velice chytře. Může hrát jak ve středu, tak i na kraji zálohy, což je v dnešním fotbale taky dobré. Do dvou let ho vidím na ostrovech, kde o něj jeví největší zájem.

Fakta:
Jméno: Georginio Wijnaldum
Narozen: 11. listopadu 1990 v Rotterdamu, Nizozemsko
Váška: 172 cm
Váha: 69 kg
Pozice: záložník
Klub: Feyenoord Rotterdam
Žádné komentáře