SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Samed Yesil

Zaměříme se na nejlepšího střelce nedávno skončeného MS do 17 let. Pochází z Německa, patří Bayeru Leverkusen a jmenuje se Samed Yesil.
Tento 17letý mladík upoutal pozornost skautů z celé Evropy na šampionátu v Mexiku, když v 7 zápasech nastřílel úctyhodných 6 gólů a s německou reprezentací došel až do semifinále. Za 17ky mu to bezvadně střílelo i před MS. V 17 zápasech zaznamenal fantastických 15 gólů. Ještě předtím odehrál 2 zápasy za tým do 16 let a tam se ve 2 zápasech prosadil třikrát. To svědčí o jediném: je to chladnokrevný gólový zabiják.

Jeho chytrost v zakončování je často srovnávána s tou od Miroslava Kloseho. Jiní ho zase srovnávájí s Mesutem Özilem, a to jak díky tureckému původu, tak i kvůli výšce a především díky technickým a zakončovacím schopnostem. Oba jsou také hbití, na hřišti se pohybují jako lasička.

Nestřílí mu to pouze v reprezentaci, nýbrž i v klubu. Za Bayer Leverkusen do 19 let zaznamenal v minulé sezoně neskutečných 22 branek, a to v pouhých 14 zápasech! Byl také nejlepším střelcem na ME do 17 let, kde dokonce s Německem vyhrál, když ve finále porazili Nizozemce. Tyto úspěchy mu vynesly přezdívku "Gerda." Je to po historicky nejúspěšnějším střelci Německa Gerdu Müllerovi.

Dost už ale o jeho skvělých gólových vizitkách. Vyznačuje se také velkou rychlostí, v pokutovém území se cítí jako ryba ve vodě. Hýří kreativitou a díky své nebojácné a sebevědomé mentalitě často patří k hráčům, kteří dokáži vyhrávat zápasy. Měl by zapracovat na hře ve vzduchu, jinak se u něj moc slabin nenajde.

Debut za A-tým Leverkusenu ještě neodehrál, nicméně má podepasnou profesionální smlouvu a očekává se, že se brzy dočká prvních odehraných minut v Bundeslize. Pokud jej ovšem neuloví Arsenal, který má údajně o něj intenzivní zájem.

Názor autora:
Myslím si, že si ho Leverkusen nenechá vyfouknout a pro hráče to bude jedině dobře. Je to střelec k pohledání. Uvidíme jestli mu to bude tak perfektně střílet i v dospělém fotbale. Každopádně jeho statistiky jsou ohromné.

Fakta:
Jméno: Samed Yesil.
Narozen: 25. května 1994 v Düsseldorfu, Německo.
Výška: 178 cm.
Váha: ??
Pozice: útočník.
Klub: Bayer Leverkusen.
Žádné komentáře