SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Patrick Herrmann

Kariéra Patricka Herrmanna v posledních měsících nabrala svižný nástup směrem k výšinám. Tento mladík zaujal celou Bundesligu společně se svým týmem Borussii M´Gladbach, která tuto sezonu neustále šokuje bravurními výsledky, a my si jej dnes trochu přiblížíme.

Hlavní hvězdou týmu je sice Marco Reus, ovšem bez Herrmanna by těch bodů v tabulce tolik nebylo. V 21 zápasech pomohl svému týmu 6 góly a 8 asistencemi, většina z nich byla na kopačku Marca Reuse, s kterým utvořilo toto 21leté křídlo či útočník skvělé ofenzivní duo.

Bohužel v polovině února si zlomil klíční kost a mimo hru bude 2 měsíce. Obrovská smůla jak pro něj, když byl zrovna v životní formě, tak samozřejmě i pro klub. Skauti z AC Milán a Arsenalu si tak mohou jeden ze svých cílů na nějaký čas vyškrtnout.

A jak se vůbec člen německých reprezentací už od 16 let dostal do Gladbachu? Ve 13 letech odešel z malého klubu do většího, a sice z Uchtelfangenu do Saarbrückenu hrajícího 3. ligu a odtud se v roce 2008 dostal do týmu, jenž minulou sezonu bojoval o záchranu v Bundeslize, nyní to je naopak – má blízko k miliónové Lize mistrů, což by bylo něco fantastického vzhledem ke kvalitě kádru.

A na debut v dresu „hříbat“ může být sakra pyšný. Stalo se tak v lednu 2010 v duelu s Bochumi. Tenkrát ještě stále 18letý klučina po minutě strávené na hřišti přihrál na gól. Sladká premiéra s hořkým koncem, neboť Bochum nakonec vyhrála 2:1. Od té doby už se v a-týmu zabydloval čím dál více a nyní už je s číslem 7 na zádech jeden ze stavebních kamenů týmu.

Je také členem německé „21,“ za kterou v dosavadních 6 zápasech vsítil jednu branku. Nebyl odjakživa brán za velký talent, jeho progres byl pomalejší, nicméně díky letošním výkonům si vysloužil velkou pozornost a kdoví, jestli ho v Gladbachu udrží i pro příští sezonu.

Názor autora:
Uslyšel jsem o něm poprvé až v této sezoně. Spolupráce s Reusem mu klape náramně. Je to slibný hráč, ale Německo momentálně disponuje tak obrovskou základnou talentů, že mu moc šancí na výrazné se prosazení ve světovém fotbalu nedávám.

Fakta:
Jméno: Patrick Hermann.
Narozen: 12. února 1991 v Neunkirchenu, Saarland, Německo.
Výška: 179 cm.
Váha: 64 kg.
Pozice: záložník, útočník.
Klub: Borussia Mönchengladbach.

Žádné komentáře