SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Mats Hummels

Dnes se podíváme do Německa za dost možná jedním z nejlepších stoperů budoucnosti, který se jmenuje Mats Hummels.
Když Mats Hummels odešel z Bayernu do Borussie Dortmund v zimě roku 2008, nikdo moc netušil, že se bavorský klub dopustil fatální chyby. On sice odešel k "Vosám" nejdříve na rok a půl na hostování, ale potom ho BVB odkoupilo za částku přesahující čtyři miliony eur. A Dortmund udělal víc než dobrý nákup. Přímo fantastický, jak se zdá.

Prodej Hummelse byla chyba. To potvrdil i současný asistent Louise Van Gaala Hermann Gerland. ten řekl: "Vždycky jsem věděl, že z Matse bude hvězda. Nikdy jsme ho neměli nechat odejít," litoval Gerland a dále pokračoval: "Mats je nejen výborný hráč, ale i dobrý člověk. Na setkání trenérů jsem o Matsových kvalitách říkal Jogimu Löwovi a Hansimu Flickovi, třeba pojede na mistrovství světa."

Třeba pojede i na MS! Tak to by byl pro Hummelse splněný sen. Byla by to senzace, dostat se v 21 letech na takový turnaj. Ale nepředbíhat, prozatím stačí, že je oporou U-21. A samozřejmě u Borussie Dortmund, kde společně s Nevenem Subotičem, jenž je také obrovský talent, tvoří skvělou stoperskou dvojici.

Hummels je skvělý v osobních soubojích, obzvlášť v hlavičkování, kde svou výšku skvěle uplatní, a také umí střílet góly. Letos už se trefil v Bundeslize z prozatimních 24 zápasů pětkrát.

Momentálně si doléčuje zlomenou čelist, ale zhruba do dvou týdnů by měl být zpět. U Jürgena Kloppa má plnou důvěru, kterou si zaslouží. Před zlomenou čelistí ho hodně trápil kotník, respektive přetrhané vazy v kotníku, kvůli nim vynechal takřka půl roku. I přes tento handicap je už ale v 21 letech komplxním hráčem a rychle se vypracoval mezi nenápadné hvězdy Bundesligy.

Dortmund ho v budoucnu může dobře zpeněžit. O jeho parťáka Nevena Subotiče se zajímá londýnská Chelsea, tak uvidíme, jestli za pár let neuvidíme oba hráče na ostrovech a třeba dokonce i ve stejném týmu...

Jako redaktor na vFotbal.cz jsem o Hummelsovi napsal svoji úvahu. Tu naleznete zde: Mats Hummels: Bayern lituje, že se ho zbavil. On je nyní oporou v Borussii Dortmund a jeho kariéra vstoupá vzhůru jako raketa

Názor autora:
Je to můj oblíbenec. Ačkoliv jsem se o něm dozvěděl teprve před půl rokem, hodně jsem si ho oblíbil. Myslím si, že z něj bude stoper světově uznávaného kalibru. Bayern lituje už teď, že se ho "zbavil", ale bude litovat ještě víc.

Fakta:
Jméno: Mats Hummels
Narozen: 16.12. 1988 v Německu
Výška: 191 cm
Váha: 88 kg
Pozice: obránce
Klub: Borussia Dortmund
Žádné komentáře