SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Marko Marin

Marko Marin, nebo-li „německý Messi.“ I takové poklony už se tomuto drzému mladíkovi dostalo od fotbalové veřejnosti. My si ho dnes představíme trochu blížeji.
Malému Markovi byly pouhé dva roky a už se stěhoval z rodné Jugoslávie do Německa, konkrétně do Frankfurtu nad Mohamem, kde si jeho matka našla práci. V roce 2006 se přestěhoval z akademie Eintrachtu Frankfurt do Borussie M´Gladbach, kde poté v následujících letech vyrostl v tak dobrého hráče, jakým je nyní.

Za Gladbach debutoval už v březnu roku 2007 a shodou okolností to bylo právě proti Frankfurtu. O rok a půl později pomohl hattrickem svému týmu k drtivému vítězství 8:1 nad sedmiligovým týmem v německém poháru.

24. června 2009 pak definitivně přešel do velkého fotbalu, když ho za 8,5 mil. eur koupily Brémy. Ve Werderu mu to ze začátku moc nešlo, ale od trenéra dostával důvěru i nadále a třeba tuto sezonu už naplno ukazuje svůj velký potenciál. Patří k hvězdám klubu. Ať už hraje na pravé, nebo levé straně zálohy, vždycky svými rychlým nohami a skvělou technikou dělá průvan na krajích hřiště soupeře.

Marin je typické křídlo. V roce 2010 se definitivně rozhodl reprezentovat Německo na úkor Bosny a Hercegoviny. Joachim Löw si povšiml jeho výkonů ke konci minulé sezony a nominoval ho na MS v JAR. Tam si zahrál proti Austrálii a Srbsku. V obou případech nastoupil z lavičky.

V letošní sezoně má prozatím za Brémy odehráno všehovšudy 12 zápasů, v nichž si připsal 4 góly, což už je pouze o dvě trefy méně než v sezoně minulé, kde odehrál celkem 43 zápasů. Bedlivě už ho sledují Arsenal s Liverpoolem. Těm by se tento 21letý megatalent náramně hodil, protože jejich křídla, obzvlášť u Reds nejsou moc růžová.

Názor autora: Kvarteto Marin, Hazard, Bale, Adam Johnson je mým nejoblíbenějším na světě, co se postu krajních záložníků týče. Doufám, stejně jako u Hazarda, že přestoupí do Premier League, tam by podle mě hodně vynikl. Ještě by mu mohla také sednout Barcelona.

Fakta:
Jméno: Marko Marin
Narozen: 13. března 1989 v městu Gradiška, SFR Jugoslávie
Výška: 170 cm
Váha: 63 kg
Pozice: záložník
Klub: Werder Brémy
Žádné komentáře