SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Lewis Holtby

Kapitán německé „21,“ čím dál více potřebný člen Schalke 04 a velký fanoušek Evertonu přezdívaný „Lucky Lewis.“ Seznamte se: Lewis Holtby.
Tento 21letý záložník hrál od 11 let za Borussii M´Gladbach, později odešel do Aachenu. Tam strávil 5 let, než jej v létě roku 2009 koupilo Schalke 04.

V první sezoně za vestfálský tým odehrál jenom 9 zápasů, otrkával se pomaleji, a i proto byl následující dvě sezony poslán na hostování do Bochumi a následně Mohuči. Tento tah se Schalke vyplatil. Holtby nabral na zkušenostech, udělal obrovský pokrok a rázem z něj byl jeden z největších prospektů v Německu.

Letos už ve Veltins Areně zůstal a je stálým členem týmu. Většinu zápasů odehrál v základní sestavě, nezastavilo ho ani zranění kotníku na 2 měsíce. V dosavadních 38 utkáních vstřelil 6 gólů, k nimž doplnil 5 asistencí.

Patří rovněž ke klíčovým hráčům německé „21,“ kde je kapitánem mužstva. 7. července 2011 už si i odbyl debut za seniorský nároďák. Se svým smyslem pro kreativitu, přesnými přihrávkami a výbornou kontrolou míče se řadí mezi ty největší skvosty v záložní řadě německého fotbalu.

A přitom je už od mala zarytým fanouškem anglického Evertonu. „Můj otec se narodil v Anglii a od  let byl fanouškem Evertonu. Okamžitě mě nakazil Evrtonvirusem! Od té doby jsem fanouškem Evertonu a sledoval jsem každý jeho zápas,“ pověděl v jednom z rozhovorů rodák ze západního Německa, jenž začal poprvé kopat do balónu už ve 4 letech. Od té doby ušel obrovský kus cesty a nyní je na cestě k výšinám.

Názor autora:
První sezona v Schalke se mu vydařila dost slušně. Jsem zvědavý na příští rok, jestli bude zase ještě o něco lepší. Prozatím jde jeho vývoj z fotbalového hlediska dobrým tempem.

Fakta:
Jméno: Lewis Harry Holtby.
Narozen: 18. září 1990 v Erkelenzu, Německo.
Výška: 175 cm.
Váha: 68 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Schalke 04.
Žádné komentáře