SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Julian Draxler

Götze, Grosskreutz, Reus, Marin... Ti všichni mají velký potenciál, ovšem dnes se zaměříme na jiného talentovaného záložníka z Německa. Seznamte se: Julian Draxler.
Běží 118. minuta čtvrtfinálového utkání německého poháru mezi Schalke 04 a Norimberkem. Do konce prodloužení zbývají 2 minuty, když Felix Magath posíla na hřiště teprve 17letého neznámého Juliana Draxlera.

Tomu se změní život během pár sekund. Při prvním dotyku s balónem si pomocí "Bastenovky" obejde protihráče a z dobrých 20 metrů nedává svou skvělou střelou gólmanovi šanci. Schalke postupuje díky trefě teenagera, který si odbyl debut za A-tým.

Tak toto je sen každého fotbalisty. Julianu Draxlerovi se tento sen ale splnil a nyní ho zná celé Německo. "Nedá se to popsat slovy, co cítím. Přijít pět minut před koncem na stadion, kde jste vždy snil o tom, že tam budete hrát a otočit skóre v poslední minutě ve prospěch svého týmu, to je úžasné," prohlásil po doposud životní trefě ofenzivně laděný záložník.

V týmu do 19 let kádru Schalke zářil. Statistika 7 gólů ve 12 zápaech mluví za vše. To ihned upoutalo skauty rivala Borussie Dortmund, Magath ale Draxlera nechtěl pustit. A navíc mu kouč doporučil, aby opustil gymnázium a dál se vyučoval ve škole, která je hned vedle tréninkového centra 04. To ale vyvolalo z některých stran vlnu nevole. Více čtěte ZDE.

Draxler vyniká v chytrosti. Dobře načasovaná přihrávka mu nedělá problém. Technicky je na tom velice dobře a střely z dálky jsou také jeho "denní chleba." Měl by nabrat více svalové hmoty a zapojovat víc tělo do soubojů. To by ho však Magath měl naučit.

Rodák z Gladbechu je v dobrých rukou. Akademie Schalke patří mezi vyhlášené nejen v Německu, a tak je pouze na něm, jak dál naloží se svou kariérou. Už sedmkrát nastoupil za reprezentaci Německa do 17 let a jednou si připsal i gól.

Jeho útočný styl hry přesně zapadá do taktiky Joachima Löwa, takže by se klidně mohl brzy objevit i v áčku. Ale nepředbíhejme. Nejdřívě si musí získat místo v A-týmu Schalke a potom myslet výš. Každopádně do velkého fotbalu vkročil pravou nohou, takže uvidíme, jak se mu bude v následujících měsících dařit.

Názor autora:
Jeho debut byl famózní. Ohledně té školy mi přišlo to rozhodnutí docela špatné, základní vzdělání by měl mít. Potenciál má velký, jen se tzv. nevykašlat a myslet si, že to všechno už půjde samo. Avšak myslím si, že to si Magath kdyžtak pohlídá a promluví hráči do duše včas. Jsem moc zvědavý, jak na tom bude za pár let.

Fakta:
Jméno: Julian Draxler.
Narozen: 20. září 1993 v Gladbecku, Německo.
Výška: 183 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Schalke 04.
Žádné komentáře