SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Německo

Andre Schürrle

Současné fotbalové Německo je napěchované velkými talenty (Götze, Marin, Reus, Kroos, Müller,…) a dnes si opět přiblížíme jednoho z nich - Andre Schürrleho z Leverkusenu.
Schürrle začal svou kariéru v Ludwigshafener SC, než přestoupil do Mainzu. Zde hrával tři roky v mládeži a v roce 2009 postoupil s týmem do Bundesligy.

A hned v úvodní sezoně v nejvyšší německé soutěži zazářil. V 33 zápasech vstřelil 5 gólů a připsal si 3 asistence. V následující sezoně byl ještě jednou tolik lepší a byl tahounem týmu, který nakonec senzačně skončil na místě zaručující předkolo Evropské ligy. Znovu odehrál 33 zápasů, tentokrát se ovšem gólově prosadil hned 15krát a ještě přidal o dvě asistence více než v sezoně předchozí.

Těchto působivých výkonů si všiml Bayer Leverkusen a ten se s jeho zaměstnavatelem ještě před koncem sezony dohodl na přestupu ve výši 8 mil. eur. Schürrle podepsal 5letý kontrakt.

I reprezentační kariéra tohoto 20letého útočníka, jenž může solidně zahrát i na levém křídle, je působivá. Za německou „21“ odehrál sice jen 4 zápasy, ovšem hned 3krát se zapsal mezi střelce zápasu. Dokonce už stihl i debut a gól za áčko nároďáku. V listopadu 2010 nastoupil premiérově v dresu našeho západního souseda na hřiště v 79. minutě proti Švédsku. První gól si pak připsal v květnu 2011 proti Uruguaji.

Leverkusen má v něm nejen velkou perspektivu, ale už teď velice platného hráče. V této sezoně nastupuje povětšinou od začátku utkání, prozatím si však připsal jen jednu branku. Na jeho obranu ale musíme říct, že celý tým momentálně nemá bůhví jak oslnivou formu.

Názor autora:
V Německu jsou pro mě větší talenti, ale ten za nimi rozhodně nezaostává. Také je velice slibný. Má dobrou kontrolu míče a je hodně pracovitý. Uvidíme, kam to až dotáhne…

Fakta:
Jméno: Andre Schürrle.
Narozen: 6. listopadu 1990 v Ludwigshafenu, Německo.
Výška: 175 cm.
Váha: 63 kg.
Pozice: útočník.
Klub: Bayer Leverkusen.

Žádné komentáře