SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Viktor Fischer

Dánský talent číslo jedna je Christian Eriksen, ovšem hodně nadějný je také další mladík Ajaxu ze stejné země a jmenuje se Viktor Fischer.

Ten na sebe upozornil zejména v posledních měsících, když se výrazně podílel na postupu Ajaxu Amsterdam do finále (tam podlehl Interu Milán)NextGen Series, což je tzv. Liga mistrů do 19 let.

Třeba v semifinále vsítil hattrick Liverpoolu, kterého Ajax zostudil výsledkem 6:0. Celkově dal na turnaji 7 branek a společně s barcelonským útočníkem Dongouem byl nejlepším střelcem letos vzniklé soutěže. Mimochodem Barcelona padla právě s Ajaxem už ve čtvrtfinále a dva góly vstřelil právě i Fischer.

17letý talent je univerzální útočník nejčastěji nastupující zleva. Je hodně energický, umí řešit situace rychle a s klidem, nějak nezmatkuje. A koncovka? První dva odstavce asi mluví za vše. Není tedy divu, že společně s Eriksenem po něm slintají ty největší kluby v Evropě v čele s Manchesterem United. Oba dva jsou totiž pro mistra Eredivisie zlatý důl.

A odkud a kdy jej vlastně tým z hlavního města Nizozemska získal? V červenci 2011 ho za cenu okolo 1 mil. liber koupil z FC Midtjylland. Předtím hrával za jiný dánský celek, a sice v klubu, v jehož městě se narodil - Aarhus GF. Ajax rozhodně neprohloupil, i když se zdála cena poměrně vysoká za tenkrát ještě 16letého vcelku neznámého mladíka, jeho zástupci věděli, koho kupují.

Fischer dokazuje svou gólovou potenci také za národní týmy Dánska. Třeba za tým do 17 let odehrál už 26 zápasů a hned 19krát se trefil do černého. Na Mistrovství Evropy 2011 do 17 let v Srbsku dotáhl svou zemi do semifinále. Uvidíme, jestli mu to tak půjde i na seniorské úrovni.

Názor autora:
Viděl jsem ho hrát jenom v NextGen, ale i ty dva nebo tři zápasy mi bohatě stačily na to abych poznal, že z tohoto teenagera roste superstar. Nebylo to pěkné koukání, jak mi můj milovaný Liverpool trhal na kusy, ale hergot musím uznat jeho neskutečné kvality a vůbec celý Ajax byl skvělý. Zkrátka mají nejlepší akademii na světě hned po Barceloně, a i proto se o jeho další vývoj vůbec nebojím. Je v nejlepších rukou, a pokud nějak „nezmagoří,“ tak tu do pár let máme hráče top kvalit.

Fakta:
Jméno: Viktor Gorridsen Fischer.
Narozen: 9. června 1994 v Aarhusu, Dánsko.
Výška: 180 cm.
Váha: ??
Pozice: útočník.
Klub: Ajax Amsterdam.

Žádné komentáře