SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Shinji Kagawa

Borussia Dortmund se v současné době může chlubit hned několika prvotřídními talenty, kteří ji táhnou za titulem. Životopisy Matse Hummelse a Maria Götzeho již zde byly, nyní Vám představím japonskou budoucí star jménem Shinji Kagawa.
Když tohoto tenkrát ještě neznámého Japonce v červenci 2010 koupila Borussia Dortmund za 350 tisíc eur z Osaky, nejspíš nebylo člověka, který si myslel, že se stane okamžitě tahounem svého týmu, s kterým nakonec vyhraje bundesligový titul.

Ovšem stalo se tak, Kagawa sice odehrál v první sezoně jen 25 zápasů, v nich však vstřelil 11 góů a výrazně tak pomohl svému týmu k zisku titulu. Po Lucasi Barriosovi byl druhým nejlepším střelcem týmu.

Jeho kariéra nabrala rychlý vzestup a to samozřejmě okamžitě upoutalo pozornost Manchesteru United či Realu Madrid. Hráč je ale z těchto spekulací v klidu, nezajímají ho a těší se na Ligu mistrů v příštím roce.

"Bude zajímavé sledovat, jak si v této soutěži povedeme a já se na tuto výzvu už moc těším. Bude to náročná sezona, ale chci hrát celý rok. Teď si chci trochu odpočinout a načerpat sílu. Získal jsem dobrou zkušenost," prohlásil, poté co tři měsíce nemohl hrát fotbal kvůli zlomenině zánartní kůstky.

V Borussii se uplatňuje hlavně díky své chytrosti, dobře čte hru a jak se ukázalo, tak je i gólový. To samé platí i v japonské reprezentaci. Za tu v dosavadních 22 duelech, když nepočítáme ty mládežnické, vstřelil 5 branek.

A ještě jedna maličkost. Kagawa má sice 22 let a tento web se zaobírá talenty pouze do 21 let, ovšem nedalo mi to a tohoto mladíka jsem zde musel alespoň stručně představit.

Názor autora:
Borussii Dortmund jsem letos sledoval takřka každý víkend, takže mám celkem přehled a musím říct, že Kagawa patřil vždy k nejlepším na hřišti. Škoda toho zranění, ale jeho vývoj to jen trochu zbrzdilo. Do dvou let ho vidím ve špičkovém klubu a bude považován za nejlepšího asijského hráče.

Fakta:
Jméno: Shinji Kagawa.
Narozen: 17. března 1989 v Tarumi-ku, Kobe, Japonsko.
Výška: 172 cm.
Váha: 63 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Borussia Dortmund.
Poslední komentáře
12.07.2011 19:30:21: A tomu pojebanemu syrovi fergusonovi krasne rekl, ze chce zustat v BVB, Kagawa je nej!!! :D