SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Raheem Sterling

Liverpoolská akademie má ve svých řadách "více než jen" talentovaného hráče. Teprve 16letý Raheem Sterling svým potenciálem začíná udivovat celou fotbalovou Anglii.
Tento "čokoládový klouček" chodí ještě do školy, ale už teď patří mezi největší naděje Liverpoolu FC. Mluví se o něm, jako o dalším Aaronu Lennonovi či Theu Walcottovi. Jeho rychlé nohy, skvělá technika, inteligence a tah na bránu ukazuje jasně na to, že z něj může vyrůst křídlo světových kvalit.

K akademii Reds se připojil v únoru 2010, když za 500 tisíc liber přišel z Queens Park Rangers. Tehdy si ho vyhlédl Rafa Benitez, podobně jako Susa, dalšího velice nadějného hráče. Sterling upřednostnil Liverpool před Chelsea, Arsenalem a Manchesterem United, tedy ostatními celky z "Big Four."

Při svém debutu v červeném dresu v kádru U-18 ihned skóroval, a to navíc v derby proti Evertonu! Od té doby se stal nedílnou součástí 18ky, kterou trénuje bývalý mládežnický trenér Barcelony Rodolfo Borrell, jenž vychovával hráče jako Messi, Iniesta, Krkič,... Už si dokonce zahrál i přípravný zápas za áčko, bylo to v předsezonní přípravě. Na posledních pár minut společně se Susem nastoupil proti Borussii M´Gladbach.

Obzvlášť poslední týden byl jeho nejlepším v kariéře. Nejprve při vysoké výhře 9:0 proti Southendu v Youth Cupu vsítil neuvěřitelných 5 gólů, poté ho manažer Kenny Dalglish vzal s A-týmem do Prahy na zápas proti Spartě, i když Sterling nenastoupil, rozhodně nabral zkušenosti, a nakonec v dalším zápase za 18ku vstřelil další dva góly do sítě Stoke City při výhře 4:1.

Ačkoliv je tento mladík s jamajskými kořeny rozené křídlo, klidně může nastoupit i na ofenzivním středním záložníkovi, nebo dokonce v útoku. Klub z města Beatles za něj prozatím vysázel "jen" půl mil. liber, ovšem pokud se Sterling prosadí do áčka, QPR dostane dalších 5 miliónů!

Tento "kouzelník" do Prahy odcestoval, protože měl i zrovna ve škole prázdniny, jinak by musel nejspíš zůstat doma. Sice je ještě stále student, má ale dar od pána Boha...

Názor autora:
Wow! Díky Rafo Benitezi. Toto je velké a hodně cenné dědictví. Raheem Sterling má obrovské předpoklady, které doufám naplní. Těch 5 gólů proti Southendu bylo famózních, jeden hezčí, než druhý. Paráda, obrovský talent.

Fakta:
Jméno: Raheem Sterling.
Narozen: 8. prosince 1994 v Kingstonu, Jamajka.
Výška: ??
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Liverpool FC.
Poslední komentáře
09.05.2011 16:24:21: videl jsem s nim par videi a je to pekny kouzelnik :))
30.03.2011 14:42:16: Co dodat, má dar od pána Boha smiley${1}