SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Nick Powell

Angličanů je na tomto webu spousta a ani dnes se to nezmění, neboť si posvítíme na Nicka Powella, drahokam Crewe Alexandra.

Tento 18letý chlapec dotáhl letos svůj tým až do třetí ligy. V rozhodujícím zápase o postup dal přenádherný gól, ale celou sezonu hrál jako z partesu. Ostatně vizitka 16 gólů a 10 asistencí včetně play-off o League one vypovídá o mnohém.

Crewe sází na mládí, není tam jen Powell, kdo má slušnou budoucnost a v už tak nízkém věku hraje pravidelně. A jak vidno, tato cesta se celku ze severozápadu Anglie náramně vyplatila. Powell tam působí už od svých 5 let a v 16 si odbyl debut za áčko.

Letos byl tak neskutečný, že na konci sezony, před play-off vyhrál všech 5 cen klubu. Nejlepší hráč, nejlepší mladík, ale taky třeba i nejlepší gól sezony. To se v Crewe ještě nikomu doposud nepovedlo, mu však ano, a to v pouhých 18 letech! Netřeba snad také psát, že už od 16 je členem reprezentací Albionu. Nyní patří k týmu do 18 let.

Na postu ofenzivního záložníka uplatňuje svou technickou vytříbenost a gólmany umí pozlobit parádními střelami z dálky, viz odkazy výše. Při výšce 183 cm si taky umí dobře poradit nejen ve fyzických soubojích na zemi, ale i ve vzduchu. Zakončit umí pravou, levou, hlavou…a nemá rád interview. Na ty si však bude muset brzy zvyknout, pokud svůj potenciál rozvine naplno.

Asistent manažera Crewe Neil Baker o něm řekl: „Nebude to trvat dlouho a bude v mnohém nejlepší. Je to mimořádný hráč. Není skvělý jen individuálně, tvrdě pracuje také pro tým.“

Výjimečných kvalit Powella si všimli samozřejmě už i v Premier League. Největším favoritem na jeho zisk je Manchester United. Alex Ferguson se svým asistentem ho už několikrát osobně sledoval, ovšem stejně tak třeba i David Moyes z Evertonu. Bez šance prý není ani Tottenham a další.

Ten kdo tohoto podhrota přizpůsobeného také na pozici jako druhý útočník získá, bude muset vyplatit Crewe alespoň 5 mil. liber, píší různá média. Nejsou to rozhodně drobné, ale za kvalitu se platí a tou Powell v 18 letech bezesporu je.

Názor autora:
Je to třída! Uvidíme, jak mu to půjde v PL, kam podle mě zamíří už letos, ale je opravdu neskutečný. Jelikož nesnáším Manchester United, tak se modlím, aby šel jinde, ale cosi mi říká, že bohužel skončí právě tam.

Fakta:
Jméno: Nicholas Edward Powell.
Narozen: 23. března 1994 v Crewe, Anglie.
Výška: 183 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Crewe Alexandra.

Žádné komentáře