SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Mitchell Weiser

Mitchell Weiser patřící od minulého léta Bayernu Mnichov by mohl být jakýmsi ofenzivnějším „německým Danim Alvesem".
Psal se 1. červenec 2012 a Bayern ohlásil příchod mladičké hvězdičky z Kolínu nad Rýnem. Weiser upoutal bavorský velkoklub rok předtím na MS do 17 let (vstřelil tam 3 góly)a neváhal za něj vysolit 500 tisíc eur.

Dlouho se psalo o zájmu Bayeru Leverkusen a Chelsea. Obzvlášť německý celek umí s mládeží perfektně pracovat, nicméně nakonec jednal rychleji Bayern a bylo hotovo.

Weiser hraje na pozici pravého beka či pravého křídla. Od mládí začal jako obránce, v posledních měsících však hrával na křídle. V Bayernu strávil první půlrok, během něhož zasáhl na 12 minut do domácího poháru, poté se jej klub rozhodl poslat na hostování do druholigového Kaiserslauternu.

Tam odehrál 13 utkání, v nichž si připsal 2 góly a jednu asistenci. ¾ utkání odehrál v základní sestavě na pravém křídle. S týmem došel až do baráže o Bundesligu, tam však Hoffenheim ukázal větší zkušenosti a udržel se.

Weiser je na svůj věk (19) i výšku fyzicky vyspělý. V osobních soubojích mívá většinou navrch, má velkou výdrž a dobré zrychlení. Často je přirovnáván k barcelonskému Danimu Alvesovi. Z tuzemských hráčů pak k Lukaszi Piszczekovi.

Hostování ve druhé lize mu bezesporu prospělo z hlediska sbírání zkušeností s dospělým fotbalem. Zatím však neví, jak to s ním bude tuto sezonu. Josep Guardiola se teprve rozhodne.

„Nevím, jestli si mě Bayern v létě nechá. Stále nemám od nikoho žádné náznaky," říká. V prvních dvou přípravných zápasech pod Guardiolou si zahrál a je jen na něm, jestli Španěla přesvědčí k setrvání v klubu, nebo jej pošle opět někde na honovačku.

Názor autora:

Neviděl jsem jej hrát, nemohu posoudit. Každopádně podle toho, co jsem četl, vypadá jako slibný talent. Jaksi se však bojím, že ta konkurence v Alianz Areně je až příliš velká. Leverkusen by byl lepší volbou…

Fakta:

Jméno: Mitchell-Elijah Weiser.
Narozen: 21. dubna 1994 v Troisdorfu, Německo.
Výška: 176 cm.
Váha: 67 kg.
Pozice: obránce, záložník.
Klub: Bayern Mnichov.
Žádné komentáře