SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Max Meyer

Zhruba po třech měsících je na čase přiblížit si další německou naději. Vybral jsem si Maxe Meyera, nejlepšího střelce letošního Eura do 17 let.

V červnu 2012 vyhrál tým Schalke do 19 let teprve potřetí v historii ligu. 16letý Max Meyer byl jedním z nejmladších členů vítězného mužstva. Už tohle vám musí napovědět, že je to velký talent, a to vůbec v celém Německu.

Do „19“ se dostal po excelentních výkonech v týmu do 17 let, kde převyšoval ostatní vrstevníky o několik tříd. V pouhých 17 zápasech dal 11 branek a navrch přidal ještě 10 asistencí. Nebylo tedy překvapením, že povýšil o další level už v tak raném věku.

Meyer hraje na pozici klasické desítky, tedy jako ofenzivní záložník. Je dokonalým příkladem toho, jaké talenty Německo momentálně produkuje. Představivost, nápaditost, chytrost. Skvělý playmaker a střelec zároveň. Umí udeřit jakýmkoli způsobem, dokáže využít volného prostoru na 100%. Na hřišti ho nelze přehlédnout. Umí hrát oběma nohama – další velké plus.

Výborná kontrola míče a technické dovednosti mu umožňují dobře zaskočit i na jiné pozici než jen na jeho přirozená. Přesto však ze středu hrozí nejvíce. Dokáže vyslat parádní pasy pro spoluhráče a více se dostává do zakončení.

V letošní sezoně ještě pokračuje v týmu do 19 let, ovšem sportovní ředitel klubu z Gelsenkirchenu Horst Heldt dodává, že brzy by se mohl objevit už v á-týmu. „Meyer se brzy ukáže v prvním týmu. Je to jeden z nejslibnějších talentů v celém Německu,“ říká.

Julian Draxler, jiný kvalitní produkt akademie, si odbyl debut před dvěma lety, bylo mu 17 a ihned skóroval. Přesně tolik je nyní i Meyerovi. A výkony v „19“ si hlasitě říká o seniorský debut. Jen posuďte sami: prozatímních 7 zápasů a statistika 6 gólů a 2 asistencí je jednoduše úchvatná!

Samozřejmě, že skvěle si vede i na reprezentační úrovni. Za Německo si poprvé zahrál v kvalifikaci o Euro do 17 let. S týmem se na závěrečný turnaj probojoval a tam vyhrál všechny zápasy kromě finále, kde je na penalty zastavilo Nizozemsko. Meyer ovšem zářil po celý turnaj a byl i jeho nejlepším střelcem s 3 zásahy. Dva z nich dal do sítě Francie. V tomto zápase řádil, kromě dvou branek ještě krásným pasem asistoval na třetí gól.

Schalke zkrátka po Neuerovi, Howedesovi či Draxlerovi „vytvořilo“ další cenný produkt, který má potenciál být jedním z nejlepších na světě na svém postu.

Názor autora:

Jedná se o kouzelné „zlaté dítě.“ Euro do 17 let mě zklamalo, ale právě Německo a potom především Meyer byl pro mě jeho jediným pořádně velkým kladem. Roste ve velkého hráče. Je komplexní, chytrý, gólový, má cit pro přihrávku…v superlativech bych mohl pokračovat, ale asi stačí napsat jediné: dejte na mě, tenhle teenager roste v budoucí superhvězdu!

Fakta:

Jméno: Maximilian Meyer.
Narozen: 18.9. 1995 v Oberhausenu, Německo.
Výška: 169 cm.
Váha: ??
Pozice: záložník.
Klub: Schalke 04.

Žádné komentáře