SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Marc Pelosi

Zamíříme do severozápadní Anglie, do Liverpoolu. Ten totiž v listopadu minulého roku podepsal velice zajímavý kousek, Američana Marca Pelosiho.

Pelosi se narodil v Německu, ovšem ve 3 letech se odstěhoval do Kalifornie. Každé léto sice navštěvoval svou rodnou zemi kvůli rodinným příbuzným, ale když přišlo na to, jakou zemi hodlá reprezentovat, vybral si USA, neboť se více cítí jako Američan.

V nedávném rozhovoru také přiznal, že mu Bradenton chybí. Tam totiž působil v akademii klubu DeAnza Force Club, než se přidal k Reds, jejichž skauty zaujal svými výkony na MS do 17 let 2011 v Mexiku. Jako kapitán dovedl USA mezi 16 nejlepších. „Bylo hodně klubů ze zahraničí i z USA, které se o něj zajímaly. Že jsme ho nakonec podepsali my, nás nesmírně těší,“ prohlásil k přestupu šéf akademie LFC Frank McParland.

Pelosi odůvodnil, proč se rozhodl přidat právě k Liverpoolu. „Měl jsem nabídky od několika týmů z MLS a Evropy. Bylo to těžké rozhodnutí, ale Liverpool je jedním z nejlepších týmů na světě, s neuvěřitelnou historií, slyšel jsme spoustu dobrých věcí o jejich mládežnických týmech, a tak jsem si myslel že by to bylo dobré místo pro rozvoj,“ prohlásil 17letý hráč s vynikající levou nohou.

Může hrát jak na levém bekovi či křídle, tak i ve středu zálohy. V Liverpoolu se usadil rychle. V týmu do 18 let byl okamžitě členem základní sestavy, později si dokonce odbyl debut za rezervu. Bohužel v únoru si poranil koleno, které jej vyřadilo do konce sezony. Operace sice nutná nebyla, ale další zápas už v tomto ročníku nestihl.

I přestože je na Anfield Road prozatím tak krátkou dobu, už teď je jasné, že patří mezi ty největší prospekty, které může klub nabídnout.

Názor autora:
Nebál bych se ho vyzkoušet v letní přípravě. Viděl jsem ho jen snad dvakrát, třikrát, ovšem vypadal dost vyspěle. A páni, ty crossy z levého kraje tam lítaly. A nejen ty, umí i tvrdě vypálit. Dobré je také to, že je univerzální. Škoda toho zranění, snad se mu už budou další vyhýbat, byla by škoda, kdyby byl z porcelánu, neboť potenciál zde vidím obrovský.

Fakta:
Jméno: Marc Pelosi.
Narozen: 17. června 1994 v Bad Sackingenu, Německo.
Výška: 183 cm.
Váha: ??
Pozice: obránce, záložník.
Klub: Liverpool FC.

Žádné komentáře