SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Manuel Lanzini

Drahokam z River Plate. Řeč je o čerstvě 18letém Manuelu Lanzinim, který by mohl vyrůst v dalšího z už tak mnoha skvělých argentinských ofenzivních záložníků.
Lanzini, přezdívaný Manu nebo také La Joya (drahokam), debutoval za slavný River Plate už v 17 letech, hned ve svém druhém zápase proti Independiente přispěl gólem k výhře 3:2.

Den na to ho pochválil jeho spoluhráč Diego Buonanotte: "Lanzini je klasický tvůrce hry, který miluje hru vepředu. Je to fenomén, dobrý kluk a doufejme, že tak bude pokračovat i nadále. Manu bude idolem River Plate," prohlásil klíčový hráč klubu na adresu talentovaného mladíka.

V River Plate teď Lanzini hraje pravidelně i díky smutné události, a sice autonehodě jeho spoluhráče již zmíněného Diega Buonanotteho, při které mu zemřeli tři jeho kamarádi a on sám mohl být rád, že přežil. Od té doby se nedostal do formy před osudným incidentem, a tak Lanzini dostává pravidelně šance. V této sezoně odehrál 12 utkání a připsal si 2 asistence.

Mezi jeho silné stránky patří kreativita, úžasná technika a taky slušná střela. Je to fantastický driblér, vedení míče ma také na vysoké úrovni, je ho plné hřiště, působí hodně živě. Dokázal se do A-týmu prosadit i přes silnou konkurenci, a to jak v prvním týmu, tak i v mládeži, kde roste jemu podobný Erik Lamela, ale o něm zase příště...

Musí však zlepšit myšlení, prozatím doplácí na malé zkušenosti a kolikrát tak zbytečně zkazí přihrávku, zapracovat by taky měl na fyzických soubojích. Nicméně jeho práce s míčem je obdivuhodná, a tak nelze popřít fakt, že pokud bude na sobě pracovat i nadále, vyroste z něj velká hvězda.

Názor autora:
Docela se mi zamlouvá. Avšak minimálně dva roky by mu neuškodilo zůstat v rodné zemi. Jeho technika je impozantní, takový typický "hračička." Jsem hodně zvědavý, kam a hlavně jak se bude jeho kariéra v následujících letech ubírat.

Fakta:
Jméno: Manuel Lanzini.
Narozen: 15. února 1993 v Ituzaingó, Argentina.
Výška: 169 cm.
Váha: 64 kg.
Pozice: záložník.
Klub: River Plate.
Poslední komentáře
30.03.2011 14:42:57: Ještě jsem o něm neslyšel, ale vypadá nadějně.