SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Lucas Piazon

Kolikrát už to tu bylo. Noví Ronaldové, Robinhové, Ronaldinhové, Cafúové a dnes si něco povíme o „novém“ Kaká. Řeč je o klenotu Chelsea jménem Lucas Piazon.
Ten se narodil v Sao Paulu a odtud také v 18 letech zamířil do Chelsea. Transfer už byl dohodnutý dříve, ale až v 18 mohl tento obrovský talent přestoupit. 

Jeho kariéru neovlivnilo chudé dětství jako u většiny slavných Jihoameričanů. Jeho matka je totiž právničkou a otec obchodním zástupcem, takže ho vždy podporovali jak finančně, tak i morálně. Už odmala snil o tom, že někdy oblékne dres Chelsea a nyní se mu sen splnil, i když ne na seniorské úrovni…zatím.

Od 14 let působil v Sao Paulu, které ho získalo z Atletica Paranense. Podobně jako kdysi Zico nebo Robinho i on hrával hodně futsal, kde se naučil perfektně ovládat balón. Technicky je to prostě klasický Brazilec a navrch přidá fantastickou myšlenku. Dobrý je i v zahrávání standardních situací Může hrát jak na křídle, tak i v útoku nebo jako podhrot.

V lednu 2011 se definitivně vydal směr Ostrovy, konkrétně na Stamford Bridge a ihned slavil úspěchy. S rezervním týmem totiž vyhrál FA Youth Cup. V semifinále proti Manchesteru United dal gól, ve finále dvakrát asistoval a celý půlrok byl tahounem týmu, ačkoliv se teprve seznamoval s novým prostředím, zcela odlišným od toho, ve kterém býval celý život. Podle mnoha anket byl jedním z nejlepších rezervních hráčů pro tento ročník.

Chelsea vyšel na 5 mil. liber, v závislosti na různých okolnostech se může cena vyšplhat až na 10 miliónů. Kontrakt má platný až do roku 2017. Za a-tým ještě doposud nenastoupil, avšak už třikrát byl na lavičce náhradníků. Proti Swansea, Man United a ani proti Blackburnu ale nenastoupil. S týmem plným hvězd ovšem častokrát trénoval a příští sezonu už ho nejspíš debut v modrém dresu nemine.

Na závěr ještě jeden chvályhodný úspěch. Fanoušci ho zvolil nejlepším mladým hráčem sezony. Za hodně podle svých slov vděčí Ramiresovi a Davidovi Luizovi. Ti mu prý neskutečně pomohli se adaptovat.

Přívlastek nový Kaká reprezentantovi Brazílie do 15 a 17 let nevadí, ovšem podle jeho slov si nikterak s držitelem zlatého míče pro rok 2007 není podobný. „Nemyslím si, že si jsme podobní. Můj styl a jeho styl je jiný, protože já hraji na křídle, nebo v útoku, zatímco on je střední záložník,“ řekl Piazon. Uvidíme, jestli se tato budoucí star Kaká přiblíží když ne podobným stylem hry, tak minimálně úspěchy.

Názor autora:
Pokud Blues promrhají i tento talent, tak to je s jejich prácí s mládeží hodně, hodně špatné. Je to přirozený ohromně velký příslib, z kterého může vyrůst velký hráč.

Fakta:
Jméno: Gustavo Lucas Domingues Piazon.
Narozen: 20. ledna 1994 v Sao Paulu, Brazílie.
Výška: 182 cm.
Váha: 75 kg.
Pozice: záložník, útočník.
Klub: Chelsea FC.
Poslední komentáře
29.05.2012 19:09:37: Dobře, že se Abramovič plácl přes kapsu. Sledoval jsem rezervu a byl neskutečný!!!