SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Lloyd Jones

V dnešním dílu se podíváme na mladého Velšana Lloyda Jonese, který patří Liverpoolu FC a může vyrůst v dalšího Alana Hansena.
Lloyd Jones není rozeným Socuserem, vyrostl na jihozápadu Anglie v Plymouthu, kde v tamním klubu také začal s fotbalem.

Už od raných počátků sálal z tohoto urostlého mladíka velký potenciál, což nenechalo chladnými většinu celků z Premier League. V 15 letech se rozhodl pro změnu, klub mu nestál v cestě a za pouhých 20 tisíc liber ovšem plus tučné bonusy jej nakonec ulovil Liverpool.

Tenkrát ještě tým od řeky Mersey vedl Kenny Dalglish, který sehrál hlavní roli v zisku tohoto Velšana. Přestup se uskutečnil krátce poté, co Reds prohráli s Man United bitvu o jiného Jonese, a sice Phila z Blackburnu.

Jones okamžitě po svém přesunu do liverpoolské akademie utvrzoval trenéry v tom, že roste v jedinečného stopera, který vystupuje dominantním a vůdcovským dojmem. Při své vysoké a mohutné postavě nedává ve vzduchu útočníkům moc šancí a přitom hra na zemi mu jde snad ještě lépe. Umí konstruktivně rozehrát a nebojí se sem tam vydat na útočný výlet podobně jako Daniel Agger.

V letošní sezoně, po povýšení z týmu do 16 let v týmu do 18 let moc dlouho nevydržel. Jeho výkony byly tak impozantní a hlavně stabilní, že si s přehledem zajistil pevné místo ve stoperské dvojici ze Stephenem Samou v „21". Neocenitelné zkušenosti už také stihl nasbírat v NextGen Series, evropské soutěži do 19 let. To vše dokázal v pouhých 17 letech!

A aby toho nebylo málo, Brendan Rodgers už mu dokonce dal čuchnout atmosféry prvního týmu. V předposledním kole ho povolal na zápas s Fulhamem a mladý Jones se prodral až na lavičku. Byla to odměna za ohromný progres, jenž v této sezoně udělal. Klub mu už také předložil nabídku na první profesionální kontrakt o délce tří let.

Fanoušci znalí akademie v něm vidí budoucí oporu zadních řad a přirovnávají ho k takovým jménům, jako jsou Ron Yeats nebo Alan Hansen. Dočká se tak Liverpool už za pár let nové opory ve středu obrany, poté co letos skončil legendární Jamie Carragher?

Názor autora:
Jeho progres byl od vstupu do klubu neskutečný! Nejlepší stoper v akademii. Snad dostane šanci už v letní přípravě, strašně rád bych ho viděl. Ještě musí nabrat hodně zkušeností, ale pokud bude jeho vývoj takový jako nadále, náhrada za Carraghera přijde hodně brzy.

Fakta:
Jméno: Lloyd Jones.
Narozen: 7. října 1995 v Plymouthu, Anglie.
Výška: ??
Váha: ??
Pozice: obránce.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře