SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Jordy Clasie

Nějakou tu dobu jsme nezabloudili v Nizozemsku, což nyní napravíme. Vypravíme se do Feyenoordu Rotterdam za „nizozemským Xavim“ jménem Jordy Clasie.

Jedním z letošních objevů Eredivisie není jenom Guidetti, Dost, Maher, ale třeba i tento 20letý záložník. Akademie Feyenoordu je známa svou kvalitou, v posledních letech ale její produkty odcházely příliš brzy do zahraničí. Namátkou můžeme jmenovat hráče jako Jeffrey Bruma, Nathan Ake (Chelsea), nebo Kyle Ebecilio (Arsena).

Ovšem jako jeden z mála byl Clasie ve svém rodném klubu naprosto spokojený a neměl zaječí úmysly už v teenagerském věku. V klubu působí od svých 9 let a je nesmírně hrdý na to, že hájí červenobíle barvy.

V těch začal nastupovat až tuto sezonu a hned se vypracoval v jednoho ze základních kamenů sestavy, jež se nakonec stala vicemistrem Eredivisie a zabojuje o účast v Lize mistrů. Ve 33 zápasech vstřelil 3 branky, stejný počet nasbíral i u gólových přihrávek.

Možná si řeknete, že to není zrovna moc na středního záložníka, avšak Clasie vynikal především v oblasti získávání míče, těch vybojoval neskutečné kvantum a okamžitě založil útočnou akci, která kolikrát skončila gólem. Má skvělou myšlenku, umí rozdávat přesné pasy a v Nizozemsku mu dali přezdívku „nizozemský Xavi.“

Přitom ještě minulý rok hrával za průměrný Excelsior, kde byl poslán na hostování. Zde upoutal a jeho sláva začala prudce stoupat. Bert van Marwijk prý nebyl daleko od toho, aby nakonec tohoto člena týmu Nizozemska do 21 let povolal na Euro.

Clasie se narodil v blízkosti hlavního města Amsterdamu, v Haarlemu, ovšem je z něj hrdý, nebojácný a vždy tvrdě pracovitý fotbalista z Rotterdamu. Jeho bojovnost, pasy, co mají myšlenku, ať už krátké nebo dlouhé a obírání o míč poutají skauty z mnoha velkých klubů. Je to motor týmu, má přesně tu úlohu, co Xavi v Barceloně, a to mu je teprve 20 let a odkopal svou první sezonu za klub svého srdce!

„Nešel jsem do žádného rizika, když jsem Jordyho zařadil do týmu na začátku sezony. Byl připraven ve všech směrech. Měl schopnosti, sebedůvěru a touhu ukázat, že je zblázněný do Feyenoordu,“ prohlásil o něm před pár měsíci kouč Ronald Koeman.

Ano, Clasie ukázal velký potenciál už ve druhé sezoně za sebou a letos byl třeba na portálu goal.com v nejlepší sestavě Eredivisie pro tento ročník. Není pochyb o tom, že brzy bude předmětem mnoha nabídek a Feyenoord bude mít co dělat, aby ho ještě nějakou tu sezonu udržel.

Názor autora:
Clasie. Líbí se mi příjmení, líbí se mi jeho neskutečné šikovné kradení míče protihráčům, líbí se mi jeho mentalita. Srdce zálohy, může být budoucí lídr kteréhokoliv týmu na světě. Rok by mu v Nizozemsku ještě neuškodil a pak s ním do Premier League, kde lehce zapadne.

Fakta:
Jméno: Jordy Clasie.
Narozen: 27. června 1991 v Haarlemu, Nizozemsko.
Výška: 169 cm.
Váha: 68 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Feyenoord Rotterdam.

Poslední komentáře
14.07.2012 15:22:37: To příjmení je fakt cool /Klasi/ :D