SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Jordon Ibe

Produkty liverpoolské akademie letos dostávají hodně šancí v á-týmu a nutno podotknout, že jde hned o několik velice nadějných kousků. A další jsou na řadě...
Wisdom, Suso, Sterling, Morgan, Yesill či Coady. Ti všichni letos dostali šanci v hlavním tým a dá se říct, že nezklamali. Obzvlášť první tři jmenovaní nastupují pravidelně a brzy by je mohl doplnit další člen - teprve 17letý Jordon Ibe.

Toho fanoušci označují jako další "The Next Big Thing", a to plně po právu. Jordon Ibe je útočným hráčem nastupujícím na křídle, ale v případě nouze i v útoku. Když přišel na Anfield Road v prosinci 2011 za nějakých 500 tisíc liber z Wycombe Wanderers (do 12 let působil v Charltonu), už tehdy měl za sebou 11 utkání za a-tým a jeden gól. Ten vsítil už v 15 letech! Bylo to proti Sheffieldu Wednesday. Netřeba pak zmiňovat, že mu náleží rekordy typu nejmladší hráč v historii klubu, co kdy nastoupil ve Football League.

Ibe ze sebe vyřazuje obrovský "pace". Je rychlý s míčem i bez něj, kličkama motá hlavy obránců v každém zápase a navíc, ač mu je pouze 17 let, disponuje velice slušným fyzickým fondem a mohutnou postavou. Není to žadný malý štírek. Brendan Rodgers ho chválí za jeho zaujetí do fotbalu a odhodlání, v létě jej severoirský manažer pozval na předsezonním turné v Americe, kde odehrál poločas proti Torontu.

V akademii hraje v poslední době převážně za "21". Před pár dny se však blýskl dvěma výystavnímí góly v FA Youth Cupu proti Leedsu United hraném na Anfieldu. Obě branky byly přesně odrazem jeho největších předností. Před půlrokem, to mu ještě bylo 16, si poprvé zahrál za anglickou reprezenatci do 18 let.

Jeho fotbalový vývoj momentálně roste raketovou rychlostí. Mnoho fanoušků čeká, že brzy se dočká debutu za a-tým. Paralela mezi nim a Raheemem Sterlingem, pouze o rok starším křidelníkem, který už si zahrál i za seniorský Albion, je velká. Někteří fanoušci si však myslí, že Ibe má na to být dokonce ještě lepším hráčem než Sterling. Důvody pro to mají prosté: Ibe je univerzálnější, kldinější ve finální fázi a především vyspělejší ve fyzických soubojích.

Opravdu je Ibe až tak dobrým? Na tohle nám odpoví jedině čas. Poukázat se však musí na to, že Reds mají v akademii řadu velice nadějných prospektů a Ibe, o nějž hodně usilovaly také Man United, Arsenal a Tottenham, je jen jedním z těch, o kterých se mluví nejvíce v souvislosti s budoucím tahounem klubu od řeky Mersey.

Fakta:

Jméno: Jordon Femi Ashley Ibe.
Narozen: 8.12. 1995 v Londýně, Anglie.
Pozice: záložník, útočník.
Klub: Liverpool FC.
Žádné komentáře