SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Jack Butland

Dnes zavítáme do Anglie, do Birminghamu, kde roste po Joe Hartovi další kvalitní gólman, což je pro reprezentaci Albionu jedině dobře.

Butland už je nějaký ten pátek považován za poklad Birminghamu společně s Nathanem Redmondem, ovšem v létě, kdy chytal za tým GB na LOH se stal už více než jen sledovaným prospektem.

V březnu mu bude teprve 20 let, ale už před pár týdny se hlasitě psalo o tom, že měl být nástupcem Pepeho Reiny v Liverpoolu, který nezažívá ideální období. Nabídka ale nepřišla. Bedlivě ho pak sleduje rovněž Everton či Southampton, který nepochodil s 6miliónovou nabídkou ještě před LOH.

Už v akademii, k níž se přidal v roce 2007 z Clevedonu United, vyčníval. Jeho brankářské schopnosti byly na tak vysoké úrovni, že už si v 16 letech odbyl debut za rezervu. Na Me do 17 let v roce 2010 slavil s Anglií triumf, když ve finále porazili Španělsko. Hrál v základní sestavě. V září 2011 pak už přišel debut za anglickou „21". V té době hostoval v League 2 v Cheltenhamu, aby nabral první zkušenosti s dospělým fotbalem.

Od sezony 2012/2013, po odchodu Bena Fostera do WBA, se definitivně stal jedničkou týmu s číslem 1 na dresu. A poslední měsíce jsou pro tohoto chlapce místy až šílené. Po fantastických výkonech za GB na LOH se dočkal rovněž pozvánky do anglického nároďáku pro přátelský zápas s Itálií. Odchytal celý první poločas a ve věku 19 let a 158 dnů se stal nejmladším gólmanem, který kdy chytal za á-tým Anglie.

A jakými přednostmi rodák z Bristolu oplývá? Vynikající reflexy podobně jako Hart, nebojí se vzdušných soubojů a v duelech jeden na jednoho si taky umí poradit. V budoucnu může být více než jen konkurent Joe Harta v brance Albionu.

Názor autora:
Poprvé jsem ho viděl na LOH a působil sebejistým a klidným dojmem. Zájem ze strany Liverpoolu mě těší, neboť se jedná o gólmana s velkým potenciálem, kterého by si Reds potažmo další špičkové kluby neměly nechat ujít.

Fakta:
Jméno: Jack Butland.
Narozen: 10. března 1993 v Bristolu, Anglie.
Výška: 196 cm.
Váha: ??
Pozice: brankář.
Klub: Birmingham City.

Žádné komentáře