SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Emre Can

Německo má poslední dobou ve svých řadách čím dál více fotbalistů s tureckými kořeny. Özil, Khedira jsou jasným příkladem a nejsou sami. Například takový Emre Can je dalším do party a také je hvězdou, jen ještě ale na juniorské úrovni.

Uli Hoeness ho popsal jako záložníka budoucnosti a drahokam Bayernu Mnichov, ačkoliv si 18letý talent doposud neodbyl za hlavní tým debut.

Emre Can má turecké kořeny, a proto by mohl reprezentovat tuto zemi, ovšem hráč přiznal, že se cítí více jako Němec a už od 15 let tento národ reprezentuje. Nejvíce na sebe prozatím ve své kratičké kariéře upoutal na loňském MS do 17 let v Mexiku. Německo tam skončilo třetí hlavně zásluhou Cana, který by kapitánem týmu.

V Bayernu doposud hrával za tým do 19 let, letos už by měl povýšit do rezervy. Jeho primární pozicí je střední záložník se spíš defenzivními úkoly, ovšem nenechte se zmást. Tento klučina je neuvěřitelně komplexním hráčem a skvěle dokáže zahrát i směrem dopředu, kde uplatní svůj důraz, přímočarost a výbornou kontrolu míče.

Steffen Freund, trenér bronzového týmu z Mexika, mu dal přezdívku "Skipper" a nezapomněl se k jeho osobě pochvalně vyjádřit. „Emre je nejvíce kompletním hráčem, jakého jsem kdy viděl. A to jsem toho viděl už dost. Má všechny předpoklady k tomu, aby se dostal na vrchol,“ prohlásil o pokladu Bayernu.

Společně s útočníkem Leverkusenu Samedem Yesilem, který byl mimochodem nejlepším střelcem onoho turnaje v Mexiku, by mohli napodobit duo Özil-Khedira a jako další hráči s tureckým původem by mohli v budoucnu být oporami Německa.

Názor autora:
Neviděl jsem ho hrát, ale fanoušci Bayernu v něm vidí jasnou budoucí hvězdu, což mluví samo za sebe. Jeho kariéra bude mít v následujících měsících, letech, pokud se vše bude vyvíjet jak má, hodně vzestupnou tendenci.

Fakta:
Jméno: Emre Can.
Narozen: 12. ledna 1994 ve Frankfurtu nad Mohanem, Německo.
Výška: 186 cm.
Váha: 75 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Bayern Mnichov.

Poslední komentáře
16.07.2012 13:22:54: Yesil nebyl nejlepší střelec turnaje,nejlepší byl Souleymane Coulibaly (Pobřeží Slonoviny)
13.07.2012 01:56:55: Máš pravdu, to jsem teda žil v omylu pěkně dlouho :D díky za upozornění :)
11.07.2012 22:21:36: Ale Sami Khedira nemá s Tureckem vůbec nic společného. Jeho otec pochází z Tuniska a matka je Němka...