SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Connor Wickham

V posledních týdnech na tomto webu zažitý algoritmus střídání životopisů Němec - Angličan dnes zakončíme dlouho slibovaným Connorem Wickhamem, který může vyrůst v dalšího Wayna Rooneyho.
Brzy teprve 18letý zázrak z Ipswiche Town Connor Wickham již v tak mladém věku přitahuje ty největší kluby v Anglii, nejvíce ho sleduje Arsenal. A není se taky čemu divit, vždyť ten chlapec už takřka dva roky hraje pravidelně za A-tým Ipswiche, který hraje Championship!

„Často čtu v novinách, že nějaký klub za mě chce dát 10 milionů liber, ale jsem v klidu. Myslím, že mi na krku roste docela dobrá hlava, takže se tím nehodlám nechat unést.“ mluví chytře.

Ovšem až bude chtít odejít, nejraději by zamířil do severozápadní Anglie směrem do Liverpoolu, kterému už odmala fandí. Tak uvidíme, jestli se brzy stane spoluhráčem Andyho Carrolla a Luise Suareze.

Začali jsem však trochu netradičně, zájmem klubů o jeho služby, takže vraťme se k začátkům jeho kariéry.

Do Ipswiche přišel ve 13 letech z Readingu. Wickham samozřejmě vlastní klubový rekord, ve věku 16 let a 11 dní se stal nejmladším hráčem, co kdy za tento klub nastoupil. Postupem času se začal prosazovat i v mládežnických výběrech anglické reprezentace, a tak Ipswich neváhal a podepsal s ním smlouvu do roku 2013, ve které je jeho výkupní klauzule stanovena na 15 mil. liber.

K jeho silným stránkám patří i díky výšce 191 cm hra hlavou, obratný je ale i ve hře nohama a techniku má také na solidní úrovni. Na ME U-17 v roce 2010, kde Anglie triumfovala, vstřelil 4 góly - dva v semifinále, oba levou nohou, a pravou dokonce rozhodl finále.

„Má všechno, sílu i techniku. Nepřekvapilo by mě, kdyby během několika let vedl s Waynem Rooneym anglický reprezentační útok. Dělá na mě obrovský dojem,“ pronesl na adresu talentovaného útočníka Kevin Brown, bývalý zadák Ipswiche a anglického národního týmu.

A právě s Rooneym je nejčastěji spojován. No, uvidíme, jestli taky dosáhne takových úspěchů jako nynější hvězda Manchesteru United.

Názor autora:
Já nevím, nemůžu si pomoct, ale až tak se mi nezamlouvá. Ano, ještě není ani plnoletý a už hraje pravidelně druhou nejvyšší soutěž v Anglii, ale i tak mě nějak zvlášť neoslnil. No uvidíme, avšak třeba z něj opravdu vyroste další Rooney.

Fakta:
Jméno: Connor Wickham.
Narozen: 31. března 1993 v Herefordu, Anglie.
Výška: 191 cm.
Váha: ??
Pozice: útočník.
Klub: Ipswich Town.
Žádné komentáře