SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Antonio Briseno

Dlouho jsme nenavštívili líheň mexického fotbalu, a tak to dnes napravíme. Velice stručně, jelikož moc materiálu na internetu se nenašlo, si přiblížíme si kariéru Antonia Brisena.

Antoni Briseno je mexický stoper a lídr obrany v mládežnických reprezentacích. Na MS 2011 do 17 let dovedl svůj tým jako kapitán k suverénnímu titulu. 7 zápasů a 7 vítězství, Briseno samotný dal ve finálovém zápase úvodní gól Uruguaji.

Odchovanec klubu Atlas Guadalajara patřil mezi nejlepší hráče turnaje a samozřejmě vzbudil zájem ze strany evropských velkoklubů. Nejvíce se mluvilo o Barceloně a Realu Madrid, což on sám potvrdil. Nakonec však neodešel a i nadále pokračuje ve vývoji v rodné zemi.

Startů za á-tým Atlasu sice zatím moc nepobral, ale ve věku 18 let má ještě čas. Kvality už dokazuje i v reprezentačním týmu do 20 let, kde má na kontě 3 odehrané zápasy. Na hřišti se chová jako pravý vůdce, je rychlý a dokonale čte hru.

Není to ovšem jen Briseno, kdo v mexickém týmu na oném MS v loňském roce zazářil a je mu předpovídána velká budoucnost. Jména jako Carlos Fierro či Julio Gomez na tomto webu jistě v budoucnu uvidíte.

Názor autora:
Znám ho jako velký talent mexického fotbalu, ale ještě jsem ho neviděl hrát. Podle mě však této jihoamerické zemi roste ze pár velice dobrých fotbalistů a Briseno může být jedním z nich. Ale Carlos Fierro a Erick Torres jsou mými předními favority na uchycení se ve světovém fotbale.

Fakta:
Jméno: Antonio Briseno Vazquez.
Narozen: 5. února 1994 v Guadalajara, Jalisco, Mexiko.
Výška: 184 cm.
Váha: ??
Pozice: obránce.
Klub: Atlas Guadalajara.

Žádné komentáře