SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Home

Adryan

Dnes krátce nahlédneme do brazilské kuchyně. 17letý Adryan patří ve své zemi mezi ty nejtalentovanější hráče, které čeká světlá budoucnost.

Už od utlého věku je považován za mimořádný talent. Brazílii reprezentuje od 15 let, s mládežnickými týmy Flamenga vyhrál ligu nebo Sao Paulo cup. Je rovněž vítězem mistrovství Jižní Ameriky U-17 (2011) a ve stejném roce dosáhl i čtvrtého místa na MS do 17 let. Navíc byl nejlepším střelcem Brazílie, na turnaji se prosadil hned 5krát.

Momentálně už reprezentuje tým do 20 let a taky se pomalu už rozkoukává v hlavním týmu Flamenga. Střední ofenzivní záložník v Mexiku zaujal především skauty Manchesteru United, který ho chtěl získat. Adryan ovšem řekl ne a prodloužil smlouvu do roku 2014. Jeho výkupní klauzule je stanovena na astronomických 13 mil. eur. Astronomických vzhledem k jeho věku.

Pravonohý hráč je výborný exekutor přímých kopů, umí dobře odcentrovat, jedovatě vypálit a samozřejmě, jako 90% Brazilců, má vytříbenou techniku. Různé technické finesy v zápasech jsou u něj naprosto normální.

V rodné zemi je často srovnáván s legendárním Zicem. „Nemám rád srovnání.  Říkají, že jsem nový Zico, ale já tomu nedávám žádnou důležitost,“ hlásí jasně z Ria de Janeira pocházející hvězdička. Už nyní se mluví o tom, že vzhledem k tomu jakým tempem se vyvíjí, bude v nominaci na MS 2014, které se uskuteční právě v Brazílii.

Názor autora:
Neviděl jsem ho ještě hrát, nemohu posoudit. Ale ví se o něm, že patří společně s Neymarem, Lucasem Mourou, Lucasem Piazonem, Gansem nebo třeba Oscarem k těm nejzářivějším „kanárkům.“ Čili to už něco znamená – velký talent.

Fakta:
Jméno: Adryan Tavares Oliveira.
Narozen: 8. října 1994 v Rio de Janeiru, Brazílie.
Výška: 174 cm.
Váha: 64 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Flamengo.

Žádné komentáře