SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Francie

Yann M’Vila

Zavítáme do Francie, která dost možná objevila nového hráče typologicky podobnému Patricku Vieirovi. Tak velký potenciál totiž má Yann M’Vila patřící Stade Rennes.
M’Vila přišel do tohoto klubu už ve 14 letech a nyní je z něj krásně vybroušený diamant ve středu zálohy a-týmu. Fanoušky a vlastně i skauty z těch nejlepších klubů na světě si získal díky skvělému odebírání míče soupeři a ještě lepší organizací záložní řady.

Debut za Rennes si odbyl v srpnu 2009 a jeho následné výkony ohromily celou Francii včetně tehdejšího kouče národního týmu Raymonda Domenecha, který jej zařadil do širší nominace na MS v JAR 2010. Do té konečné se sice nakonec nedostal, ale i tak to byl pozoruhodný úspěch, neboť za klub měl odehráno teprve něco přes 30 zápasů.

Nynější trenér Francie Laurent Blanc už mu dává velký prostor a M’Vila patří k hlavním tahounům týmu. Pozice defenzivního štítu mu sedí dokonale, a častokrát je srovnáván i s takovou hvězdou jako byl Patrick Vieira, bývalý hráč třeba Arsenalu, kam by také mohly vést kroky tohoto 21letého hráče, jenž je mladším bratrem Yohana, který tento rok postoupil s Dijonem do Ligue 1.

Ale zpět ke kauze Arsenal. Gunners byli údajně blízko jeho podpisu už v lednu, prezident Rennes ale nakonec hodně zajímavou nabídku smetl ze stolu a M’Vila tak dohrál sezonu ve Francii. V ní odehrál celkem 41 zápasů, a ačkoliv je jeho hlavní náplní práce defenzivní činnost, tak vstřelil 3 góly.

Arsena Wengera ale určitě nepotěšil M’Vilův nedávný incident s prostitutkami. Ten byl totiž společně s kamarádem v obležení „lehkých“ dám, jež je okradly. 15násobný reprezentant galského kohouta prý přišel jak o finance, tak i o luxusní hodinky v hodnotě 13 tisíc eur. Tato malá černá kaňka však rozhodně nezakryje jeho skvělé fotbalové schopnosti.

Názor autora:
Je to pozoruhodný talent a už v 21 letech je dost vyspělý, Francie má díky němu na několik let dopředu místo defenzivního záložníka perfektně pokryté.

Fakta:
Jméno: Yann M’Vila.
Narozen: 29. června 1990 v Amiens, Francie.
Výška: 178 cm.
Váha: 78 kg.
Pozice: záložník.
Klub: Stade Rennes.
Žádné komentáře