SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Francie

Mamadou Sakho

Tento web funguje už měsíc, ale je tady teprve první francouz, kterého vám představím. Je to stoper hájící barvy PSG Mamadou Sakho.
Tento 19 mladík je už teď oporou týmu. Paris Saint-Germain si ho moc váží, a tak odmítají veškeré spekulace ohledně odchodu jejich diamantu do lepšího týmu. Nedáme ho nukomu! Zní z klubu.

V této probíhající sezóně ještě nevynechal ani minutu. Debut v Ligue 1 prožil již na začátku roku 2007. Světovými kluby je pečlivě sledován, protože tento stoper má před sebou velkou budoucnost. Zájem mají jak ze Španělska, Anglie, tak i z domácí Francie. Ovšem ve Francii je TOP klub asi jen jeden a to je již pěkně dlouho známo. Olympique Lyon, i když v minulé sezóně se z titulu radovalo Bordeaux.

Trenéři na Sakhovi oceňuji především jeho fyzické a taktické schopnosti. V říjnu roku 07 navíc kouč Paul Le Guen nabídnul 188 centimetrů vysokému obránci kapitánskou pásku a udělal z něj tak nejen nejmladšího kapitána v historii pařížského celku, ale také celé soutěže!

Pár dní před dosažením plnoletosti byl navíc Sakho povolán už do reprezentačního výběru hráčů do 21 let, kde byl opět úplně nejmladší.

Názor autora:
Francouze moc nemusím, ale najdou se výjimky, jako třeba Nasri nebo Ben Arfa. Ale Sakho se mi začíná taky hodně zamlouvat. Má potenciál stát se vůdcem obrany Francouzského nároďáku.

Fakta:
Jméno: Mamadou Sakho
Narozen: 2. února 1990 v Paříží, Francie
Výška: 188 cm
Váha: 75 kg
Pozice: obránce
Klub: Paris Saint-Germain
Žádné komentáře