SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Francie

David Ngog

Tentokrát zavítáme do Anglie, konkrétně do Liverpoolu a ještě konkrétněji na Anfield Road. Představím Vám (teprve druhého Francouze tady na webu) Davida Ngoga.
Ngoga koupil Rafa Benítez za 1,5 miliónu liber z Paris St. Germain. Vzledem k této částce, to je prozatím výhodný nákup.

Dvacetiletý Francouz sice proti silnějším týmum ještě nepředvádí bůhví jak oslňující výkony, ale proti těm slabším umí kolikrát vstřelit i gól. Fanoušci LFC ale vidí spíše budoucnost u Krisztiana Nemetha, který momentálně hostuje v AEK Athens. To ovšem neznamená, že v Ngogovi ji nevidí.

V minulém roce odehrál Ngog v Premier League docela dost zápasů v nichž se trefil dvakrát. V LM dal gól Eindhovenu. Letos jich odehrál razantně více, i díky častým zraněním Torrese, a vstřelil už pět gólů + jeden v LM a jeden v FA Cupu, kde už Liverpool vypadl s Readingem.

Pravidelně nastupuje za francouzskou reprezentaci U-21. Do A-Týmu ho ještě čeká delší cesta. Má ale dobře nakročeno. Benítez mu poskytuje dost prostoru.

Nejlepší zážitek prozatím zažil v této sezoně na Anfield Road proti Manchesteru United. To v 90. minutě definitivně rozhodl o výhře svého týmu nad odvěkým rivalem. "Byla to moje nejlepší chvíle kariéry," nechal se krátce po zápase slyšet Ngog.

Názor autora. U mě to bude asi vždycky útočník, který bude zaskakovat za Torrese, nebo třeba v budoucnu za Nemetha, ale i tak si myslím, že Rafa Benítez si vyhlédl dobrého forwarda, když ho přivedl s PSG.

Fakta:
Jméno: David Ngog
Narozen: 1. dubna 1989 v Gennevilliers, Francie
Výška: 188 cm
Váha: ??
Pozice: útočník
Klub: Liverpool FC
Žádné komentáře