SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Tento hráč se už snad ani za českého talenta považovat nedá. To už je hvězda českého fotbalu. Ano, mluvím o Tomáši Necidovi, kterého Vám konečně přiblížím.
Brno se může chlubit hodně dobrou akademií mládeže. V poslední době to jsou hráči jako Marek Střešítk, Luboš Kalouda, Josef Šural, Michael Rabušic, kterého mj. představím někdy jindy nebo třeba Lukáš Mareček, kterého si vyhlédl Petr Uličný z mládeže Brna.
Plzni roste nadějný bek, který klidně v budoucnu může konkurovat Michalu Kadlecovi na postu levého obránce v reprezentaci ČR, ba může být klidně lepší.
Opět se podíváme do české kuchyně fotbalových talentů. Tentokrát na Martina Zemana, který pod Josefem Chovancem ve Spartě nastupuje stabilně v základní sestavě.
Antonín Fantiš má teprve 17 let a už dá se říct pravidelně hraje 1. ligu za Marilu Příbram. Dostal se i na MS 20 v Egyptě, kde mj. nahrál Janu Chramostovi vyhranou hlavičkou na gól.
Jan Morávek, který přestoupil toto léto z Bohemians 1905 do Schalke 04 bude chtít navázat na Jiřího Němce, který se stal legendou německého týmu. Přečtěte si tento článek a posudte sami zda na to Honza má.
 
Slavia má ve stoperské dvojici zakotvenou stále ještě mladou oporu, která patří už tak tři roky do základní sestavy sešívaných. Řeč je o Marku Suchém, druhém čechovi, kterého vám tady představím.
 
Česká republika se může chlubit dobrými talenty o které je zájem prakticky v celé Evropě.Nejvíce vyčnívají Jan Morávek,Tomáš Necid nebo třeba teprve 17 letý Václav Kadlec ze Sparty.Prý největší v Česku talent od dob Tomáše Rosického.Tento teenager zajistil pražskému klubu v minulé sezóně 6 bodů,když v posledních minutách sestřelil Bohemians Praha a Baník Ostrava.Trenér Josef Chovanec na něj hodně sází.Říká''On na to má,aby hrál ligu už v tolika letech.''V této sezóně se také trefil už dvakrát.Dal gól Příbrami,který vedl nakonec pouze k bodu a před týdném rozhodl jak jinak než v 90. minutě,tedy v závěru zápasu o výhře nad Mladou Boleslaví.Sám hráč řekl''Šel jsem na hřiště s pokynem,abych vstřelil gól,tak jsem to splnil.''Už i v Evropě si toto jméno udělalo dobrou značku.Sledují ho prý kluby jako Liverpool nebo Chelsea.Sparta ho koupila za 10 milónu kč z Bohemians 1905.A teď si ho cení až na 4 mil. eur!

Názor autora:Je neskutečné,že v takovém klubu jako je Sparta dostává teprve 17 letý mladík tolik šancí a navíc je dokáže splatit důležitými góly.Ovšem do zahraničí být na jeho místě bych se ještě nehrnul.Tak dva roky by mohl ještě pobýt ve Spartě,vydobýt si základní sestavu na stálo a potom uvažovat co dál.Má velký talent a byla by škoda,kdyby se nevyužil naplno.Může z něho vyrůst střelec par excellence.

Fakta:
Jméno:Václav Kadlec
Narozen:20. května 1992
Výška:179 cm
Váha:67 kg
Pozice:útočník
Klub:Sparta Praha
 
1  
2