SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Vladimír Darida

Dnes se porozhlédneme po talentu u nás. Na mušku jsem si vzal Vladimíra Daridu.
Nejmladší člen českého národního týmu na EURU 2012, poklad Plzně z hlediska herního, ale i finančního, nejtalentovanější playmaker v Česku. Taková a podobná superlativa vám napoví, že se jedná o Vladimíra Daridu, dost možná budoucí hvězdu českého fotbalu.

Blíže ho snad představovat nemusíme, ale přeci jen pár řádků mu pověnujeme. Darida je odchovancem Plzně, debut za hlavní tým si odbyl v dubnu roku 2010, následný půlrok strávil na hostování v Baníku Sokolov.

A tam nabral velké zkušenosti, herní praxi a sebevědomí. Ve 13 zápasech dal 5 gólů. Loňskou sezonu byl v parádní formě hlavně od jara. V lize si nakonec připsal ve 22 utkáních 4 góly a 5 asistencí. Pomalu ale jistě přebírá roli Pavla Horvátha. V budoucnu bude určitě jeho náhradou.

Pozvánka do repre na závěrečný šampionát jen podtrhla jeho rychlý vzestup a progres. Letos má prozatím o něco chudší ligové statistiky, ale ono celkově Plzni se moc nedaří.

Brzy by mohl nastat čas jeho odchodu. Jeho nynější cena je podle webu transfermartk 3 mil. eur, ovšem Plzeň taková částka jistě stačit nebude. Zájemci z Německa, Ruska, Nizozemska budou muset připlatit.

Názor autora:
Ještě jedna sezona by mu v GL neuškodila, Plzeň je na dostatečně vysoké úrovni a podle mě ještě plně nedozrál. Netroufám si tipovat, v jaké lize by zapadl nejlépe, ale třeba by i tu Premier League časem zvládl.

Fakta:
Jméno: Vladimír Darida.
Narozen: 8. srpna 1990 v Sokolově, Česká republika.
Výška: 171 cm.
Váha: 64 kg.
Pozice: záložník.
Klub: FC Viktoria Plzeň.
Žádné komentáře