SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Tomáš Přikryl

Jako již 125. životopis na tomto webu věnovaném fotbalovým talentům zde přibude Čech s reputací jednoho z nejnadanějších útočníků u nás - Tomáš Přikryl.

Víceméně je odchovancem Sigmy Olomouc (v 10 letech tam přišel z Velkého Týnce) a právě odtud nakoukl do dospělého fotbalu. Ligový debut si odbyl 8. srpna 2010 a tím, kdo mu dal důvěru byl bývalý trenér Sigmy Zdeněk Psotka. V první sezoně mezi dospělými nakonec zasáhl do 19 zápasů a vstřelil 3 branky.

V létě ho pak čekalo s českou „19“ Mistrovství Evropy, kde s týmem Jaroslava Hřebíka vybojoval stříbro. Sám se na turnaji zařadil mezi nejlepší střelce, v pěti utkáních vsítil tři góly. Lepším byl jen Alvaro Morata ze Španělska, kterého jsem tady před pár dny taky uvedl.

To přirozeně přitáhlo pozornost mnoha zahraničních klubů se slušným renomé, zájem měl údajně i ropný celek Man City. Přikryl ale nakonec dal přednost setrvání v tuzemské soutěži a v lednu se na 4 a půl roku upsal Spartě. Ta za něj Olomouci vysázela na české poměry obrovský balík. Ačkoliv oba celky částku neprozradily, údajně by to mohlo být až 15 mil. korun!

Přikryl vyniká v rychlosti a celkové „jakési“ výbušnosti. Umí udělat nečekanou kličku, pohyb a tím se dostat přes obránce. V mládeži nastupoval jako obránce, postupem času se z něj však stal útočník s dobrými vlohami pro pozici křídla, kde podle svých slov nastupuje nejraději.

Do Sparty si ho přivedl především nový šéf letenských Jaroslav Hřebík, který má celý klub pod palcem a určitě bude svou drahou akvizici, kterou dobře zná, bedlivě sledovat. Sparta chce dávat mladíkům více prostoru v áčku než kdysi, a i proto by právě Přikryl mohl dostat, i přes solidní konkurenci, dostatek šancí na to, aby se i nadále vyvíjel a někam to dotáhl. 

Názor autora:
Jsem rád, že odešel právě do Sparty. Hřebík se určitě postará o to, aby co nejlépe naplnil svůj velký potenciál. Neznám u nás nikoho, kdo umí s mládeží pracovat lépe. Je v dobrých rukou, teď jenom stále makat, neflákat to jako např. Martin Zeman, jehož je převeliká škoda a výsledky se dostaví. Ty dlouhodobé samozřejmě až za pár let.

Fakta:
Jméno: Tomáš Přikryl.
Narozen: 4. července 1992 v Olomouci, Česká republika.
Výška: 178 cm.
Váha: 69 kg.
Pozice: záložník, útočník.
Klub: AC Sparta Praha.

Žádné komentáře