SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Tomáš Necid

Tento hráč se už snad ani za českého talenta považovat nedá. To už je hvězda českého fotbalu. Ano, mluvím o Tomáši Necidovi, kterého Vám konečně přiblížím.
"Necka" je odchovancem akademie Slavie, která v ČR platí, jako za velice kvalitní. V poslední době to jsou hráči, jako například Marek Suchý, o kterém si můžete přečíst životopis ZDE.

Nyní Tomáš Necid obléká dres CSKA Moskva, do které odešel v zimě 2009. V této sezoně nastupuje pravidelně a v celkových 34 utkáních nasázel úctyhodných 11 branek. Navíc v Lize mistrů se dělí o post nejlepšího nahrávače Ligy mistrů. Prozatím čtyři nahrávky může ještě rozšířit, protože jeho tým postoupil do osmifinále LM.

Ale zpět k jeho začátkům. Trenér Karel Jarolím věděl, že v Necidovi dřímá obrovský talent, a tak ho nejdříve, než se naplno prosadil do kádru sešívaných, poslal na půlroční hostování do Jablonce. A Necid se ukázal ve velice dobrém světle. Ze 13 zápasů se trefil hned pětkrát.

V další sezoně už byl 191 cm velký dlouhán základní kamenem sestavy Slavie, ba jednou z hvězd, i když mu bylo teprve devatenáct let.

Za první půlrok nasázel v 16 zápasech, na české poměry, fantastických 11 branek. V zimě potom odešel do Ruska za dalším čechem, jenž působil v CSKA Luobšem Kaloudou. Ten se ale v Rusku neprosadil a nyní se mu nedaří ani ve Spartě. Naopak Necid se prosadil a dá se očekávat, že jeho výkony bude ještě růst a růst.

V reprezentaci vstřelil hned v prvním zápase gól, sice slaboučkému San Marinu, ale i to se počítá.

Názor autora:
Je vidět, že se Česku narodil útočník par excellence, tedy prozatím ještě ne, ale klidně se v něj může vypracovat. Má vše, co by střelec měl mít. Výborné pokrytí balónu, důraz a hlavně čich na góly. Navíc umí také připravit gól pro spoluhráče, není sobec, a to je u některých útočníků docela problém. Já osobně vidím Necida za pár let v nějakém TOP klubu.

Fakta:
Jméno: Tomáš Necid
Narozen: 13. srpna 1989 v Praze, ČR
Výška: 191 cm
Váha: 81 kg
Pozice: útočník
Klub: CSKA Moskva
Žádné komentáře