SVĚTOVÉ TALENTY

Další díly: Juan Iturbe a Oscar. Tento web se zabývá životopisy fotbalových talentů do 21 let.

Česká republika

Tomáš Kalas

Vrátíme se do vlasti, i když ne tak úplně, protože Tomáš Kalas bude příští sezonu už patřit londýnské Chelsea, který ho ulovila z Olomouce.
Ročník "93" tedy ještě o rok mladší něž Václav Kadlec a Antonín Fantiš a už patří Chelsea FC, jednomu z největších fotbalových klubů současnosti. Tomáš Kalas se musí cítít jako v pohádce.

Když začátkem července přestupoval 17letý mladý obránce do Chelsea za částku, která se může v budoucnu vyšplhat až na 160 miliónů korun, splnil se mu sen. "Je to splněný sen každého fotbalisty. Těžko se popisuje, co to pro mě znamená. Zvláště, když jsem před dvěma roky řešil, jestli ještě vůbec budu fotbal hrát," uvedl Kalas pro oficiální stránky Sigmy.

Ano, on ještě před dvěma lety nevěděl, jestli bude pokračovat ve fotbalové kariéře. V 15 měl totiž velké problémy se zády a kyčlí, vůbec se nevědělo, zda bude moci ještě někdy sportovat a teď je hráčem tak velkého klubu.

A čím vlastně Kalas ohromil skauty z Chelsea? Výrazně o sobě dal vědět na ME sedmnáctek v Lichtenštejnsku. Svou rychlostí a obrovským přehledem ve hře, tam přímo ohromil. Byl také zařazen do nejlepší jedenáctky turnaje. Dokonce nastoupil i jednou v lize. Bylo to proti Liberci 5. května a Olomouc vyhrála 2:0.

Nezajímala se také o něj jen Chelsea. Snažili se ho zlákat i Arsenal s Bayerem Leverkusenem. On si však vybral "Blues." "Takovou přetahovanou o jednoho hráče jsem ještě nezažil," prohlásil jeho agent Pavel Zíka.

Hned v úvodní sezoně v Anglii by prý měl údajně dostat i šanci v A-týmu v přípravných zápasech. Tak uvidíme, jestli Carla Ancelottiho oslní hned v úvodu svého působení na Stamford Bridge.

Názor autora:
Já takové brzké odchody nepodporuju. To samé platí i u Sokolíka, který odešel do Liverpoolu. Ano, je to šance, která už nikdy nemusí přijít, ale pravděpodobnost, že se prosadí, není moc velká. Avšak kdybych se v této situaci někdy octl, což se samozřejmě nikdy nestane :), taky bych nejspíš odešel. Nezbývý tedy než říci: Hodně štěstí Tome.

Fakta:
Jméno: Tomáš Kalas
Narozen: 15. května 1993 v Olomouci, ČR
Výška: 184 cm
Váha: ??
Pozice: obránce
Klub: Sigma Olomouc, od 30.6 2011 přestupuje do Chelsea.
Žádné komentáře